Eliminacje Euro 2020. Zamieszanie z koszulkami. Rosjanie nie założą nowych strojów

Projekt nowych strojów piłkarskiej reprezentacji Rosji nie spodobał się kibicom i władzom. Federacja już poinformowała, że w najbliższych spotkaniach zawodnicy będą przywdziewać poprzednie koszulki. Małe kłopoty mają też Niemcy.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Projekt nowych koszulek reprezentacji Rosji Getty Images / Alexander Shcherbak\TASS / Na zdjęciu: Projekt nowych koszulek reprezentacji Rosji
W poprzednim tygodniu sponsor, który projektuje koszulki dla reprezentacji Rosji, przedstawił projekt nowych strojów. W nich kadra miała zagrać w najbliższych meczach eliminacji do Euro 2020, ale ostatecznie federacja poinformowała, że pozostanie przy starych uniformach.

Kibicom nie spodobały się rękawy. Czerwone koszulki są zakończone kolejno niebieskim i białym paskiem. Miało to być nawiązanie do flagi rosyjskiej. Problem w tym, że kolory są odwrócone i bardziej przypominają serbską flagę. "Świetne stroje dla reprezentacji Serbii... więc kiedy ujawnicie dla Rosji?" - takie komentarze można przeczytać w mediach społecznościowych.

Nowe koszulki trafiły już do sprzedaży, ale ostatecznie piłkarze nie pojawią się w nich na boisku. - W kolejnych meczach reprezentacja Rosji będzie grać w koszulkach, w których zaczynała kwalifikacje - poinformował AFP piłkarski związek z Rosji.

ZOBACZ WIDEO: "Druga Połowa". Bezpieczeństwo kadry priorytetem? "To obowiązek związku. Piłkarze nie powinni o tym myśleć wcale"

O niefortunnych strojach mówił też selekcjoner Stanisław Czerczesow. - Ciekawe rozwiązanie na rękawach. Kiedy fani wesprą drużynę, klaszcząc w powietrzu, będzie można zobaczyć rosyjską flagę - mówił były trener Legii.

Ten sam sponsor zastosował podobny motyw w projekcie nowych koszulek dla reprezentacji Niemiec. Kolory na rękawach są w odpowiedniej kolejności, ale problem pojawił się przy dwóch nazwiskach.

Na stronie internetowej sponsora na koszulce Jonasa Hectora widniało nazwisko "Hecktor", z kolei Luki Waldschmidta "Waltschmidt". Literówki już poprawiono.

Czytaj teżEliminacje EURO 2020. Izrael - Polska. Zbigniew Boniek: Zachowujemy czujność

Czytaj teżEliminacje Euro 2020. Izrael - Polska. Rząd Izraela odpowiada: Zrobimy wszystko co w naszej mocy

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×