Eliminacje Euro 2020. Twitter po meczu Izrael - Polska. "Piątek znów ma magnes w nogach"

Reprezentacja Polski pokonała Izrael 2:1 i zapewniła sobie zwycięstwo w grupie G eliminacji Euro 2020. Użytkownicy Twittera zwrócili uwagę m.in. na przełamanie Krzysztofa Piątka i wiele sytuacji niewykorzystanych przez Biało-Czerwonych.

Mateusz Kozanecki
Krzysztof Piątek PAP/EPA / ABIR SULTAN / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
W pierwszej połowie reprezentanci Polski przeważali nad rywalami. Już w 4. minucie wynik spotkania otworzył Grzegorz Krychowiak. Później Biało-Czerwoni mieli kilka niewykorzystanych sytuacji na zwiększenie prowadzenia.

Krzysztof Piątek na ten moment czekał od 10 czerwca, kiedy trafił do siatki... Izraela. W sobotę wykorzystał zamieszanie w polu karnym - był we właściwym miejscu w odpowiednim czasie - i podwyższył na 2:0. "Piątek znów ma magnes w nogach" - ocenił Marek Bobakowski, dziennikarz WP SportoweFakty.

"Powinno być 5:0 do przerwy" - napisał redaktor naczelny WP SportoweFakty, Michał Kołodziejczyk. W całym spotkaniu Biało-Czerwoni stworzyli sobie co najmniej kilka dogodnych sytuacji. Dwie z nich zamienili na bramki, po czym zafundowali sobie nerwową końcówkę.

"Kiedy wiesz, że masz naprawdę prze...rąbane?" - zapytał na Twitterze Michał Pol, po czym odpowiedział sam sobie. "Gdy jesteś bramkarzem, przegrywacie z Polską, gracie padakę jak byście byli z San Marino, a na boisko właśnie wchodzi Robert Lewandowski".

Tomasz Włodarczyk z "Przeglądu Sportowego" porównał obraz gry do meczu... w szkole podstawowej. "Gramy jak na podwórku - 8a na 4b. Ale po wzięciu oddechu - Izrael jest po prostu katastrofalny" - napisał.

Dziennikarz "Gazety Wyborczej" Radosław Nawrot dobitnie skomentował ostatnie minuty meczu w wykonaniu podopiecznych Jerzego Brzęczka. "Ściana płaczu ta końcówka" - ocenił.

"Ostatnie pół godziny wytrąca argumenty i trzeba wrócić do tradycyjnego PZPN-owego spokojnie" - napisał na Twitterze Tomasz Ćwiąkała z Canal+Sport. Zwraca uwagę na to, że do pewnego momentu Polacy grali z polotem.

Z opinią Ćwiąkały nie zgodził się Bogusław Leśnodorski. Były prezes Legii Warszawa uważa, że "mamy dobrą drużynę, która jeśli będzie stabilna w obronie, to może wygrywać ważne mecze".