Sparing: Japonia - Wenezuela. Azjaci dostali lanie. Jose Solomon Rondon śrubuje rekord

Jose Salomon Rondon jest pierwszym Wenezuelczykiem z 30 golami w zespole narodowym. Napastnik poprowadził La Vinotinto do zwycięstwa 4:1 w meczu towarzyskim z Japonią.

Shoya Nakajima (z prawej) oraz Yordan Osorio (z lewej) PAP/EPA / BUDDHIKA WEERASINGHE / Na zdjęciu: Shoya Nakajima (z prawej) oraz Yordan Osorio (z lewej)
Sergio Aguero, Luis Suarez, Enner Valencia, Edinson Cavani. Wszyscy ci napastnicy, będący już w futbolu latynoskim postaciami ikonicznymi, dali o sobie znać golami w listopadowej przerwie reprezentacyjnej. Młodsi nie naciskają dostatecznie mocno na trzydziestolatków, więc ci mogą bić rekordy skuteczności.

W Suicie pierwsze skrzypce zagrał Jose Salomon Rondon, który w 8. minucie otworzył wynik, a w 34. miał już hat-tricka na koncie. Pierwszego od 14 grudnia 2016 roku i meczu West Browmwich Albion ze Swansea City w Premier League. W tym momencie Rondon dobił do granicy 30 bramek w 81. meczu w zespole narodowym. Jest najlepszym strzelcem w jego historii przed Juanem Arango i Giancarlo Maldonado.

Gola na 4:0 dorzucił jeszcze w pierwszej połowie Yeferson Soteldo i Japonii pozostało po przerwie ratować się przed kompromitacją. Gospodarze zdobyli tylko gola honorowego na 1:4. W tegorocznym Copa America drużyna z Azji potrafiła zremisować z Urugwajem i z Ekwadorem grając w zasadzie w składzie olimpijskim. Tym razem dostała lanie po pięciu wygranych meczach z rzędu bez straconego gola i po czterech remisach z La Vinotinto, choć teoretycznie grała w silniejszym zestawieniu.

Japonia - Wenezuela 1:4 (0:4)
0:1 - Jose Salomon Rondon 8'
0:2 - Jose Salomon Rondon 31'
0:3 - Jose Salomon Rondon 34'
0:4 - Yeferson Soteldo 38'
1:4 - Hotaru Yamaguchi 70'

Japonia: Eiji Kawashima - Naomichi Ueda (46' Genta Miura), Shinnosuke Hatanaka, Sei Muroya, Sho Sasaki - Gaku Shibasaki, Kento Hashimoto (65' Hotaru Yamaguchi) - Genki Haraguchi (82' Yosuke Ideguchi), Takuma Asano (65' Kensuke Nagai), Shoya Nakajima - Musashi Suzuki (46' Kyogo Furuhashi)

Wenezuela: Wuilker Farinez - Roberto Rosales, Ronald Hernandez, Yordan Osorio, Mikel Villanueva - Yangel Herrera (90' Bernardo Anor), Bernaldo Manzano (82' Renzo Zambrano) - Darwin Machis (61' Romulo Otero), Yeferson Soteldo (77' Jhon Murillo), Tomas Rincon - Jose Salomon Rondon (90' Fernando Aristeguieta)

Żółte kartki: Sasaki, Hashimoto (Japonia) oraz Villanueva, Manzano, Rincon (Wenezuela)