Złoty Puchar CONCACAF: Meksyk pokonał Nikaraguę, Gwadelupa lepsza od Panamy

W meczach grupy C Złotego Pucharu CONCACAF nie obyło się bez niespodzianek. Już w pierwszym spotkaniu w tym zestawieniu Gwadelupa dość nieoczekiwanie pokonała Panamę. Meksyk natomiast nie bez problemu, ale zgodnie z planem okazał się lepszy od Nikaragui.

Adam Kiołbasa

Gwadelupa niespodziewanie od początku przejęła inicjatywę w potyczce z Panamą i już do przerwy prowadziła różnicą dwóch bramek. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Loval, a później na 2:0 podwyższył Fleurival. W 68. rozmiary porażki swojego zespołu zmniejszył Barahona.

Meksyk miał sporo problemów z Nikaraguą i dopiero w ostatnich sekundach pierwszej części gry zespół objął prowadzenie po strzale z rzutu karnego Noriegi. Na 300 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry wynik rywalizacji ustalił Barrera.

Liderem grupy C w tym momencie jest Meksyk, który na bilans bramek wyprzedza Nikaraguę. Awans do dalszych gier wywalczy lider i wicelider, a trzecie miejsce tylko wtedy, jeśli nie okaże się najgorszą reprezentacją spośród wszystkich grup zajmującą tą lokatę.

Panama - Gwadelupa 1:2 (0:2)
0:1 - Loval 33'
0:2 - Fleurival 43'
1:2 - Barahona 68'

Nikaragua - Meksyk 0:2 (0:1)
0:1 - Noriega (k.) 45'
0:2 - Barrera 85'