Bundesliga. Przeciętne noty Roberta Lewandowskiego po wygranej Bayernu z Fortuną. Wszystko przez przerwaną serię

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski przerwał serię jedenastu meczów w Bundeslidze z bramką. Przeciwko Fortunie Dusseldorf zaliczył tylko asystę, ale jego zespół wygrał 4:0.

Przed przerwą reprezentacyjną śrubował rekord, bowiem od początku sezonu w Bundeslidze w każdym meczu zdobywał bramkę. Strzelał przeciwko wszystkim klubom. Dotychczas tylko nie przeciwko Fortunie Dusseldorf i tak też zostało.

Robert Lewandowski w 11 meczach zdobył 16 bramek. Teraz zanotował tylko (i aż) asystę, pierwszą w sezonie. Na szczęście dla Polaka, koledzy byli bardziej skuteczni i ostatecznie Bayern Monachium wygrał 4:0.

Czytaj też: -> Bundesliga. Fortuna i Die Toten Hosen. Życie jest zbyt piękne, by spieprzyć sobie charakter w Bayernie -> Bundesliga. Robert Lewandowski zatrzymany. Fortuna mu nie sprzyja! Ale Bayern gromi

Serwis sportbuzzer.de ocenił występ Lewandowskiego na 4 (1 - najwyższa nota, 6 - najniższa). Według sport.de Polak zasłużył na 2. Miał trzy szanse na zdobycie gola (odpowiednio w 5., 19. i 64. minucie). W tych sytuacjach spudłował, ale doceniono jego wypracowywanie możliwości na zdobywanie bramek.

"Miał dwie ciekawe akcje w pierwszej połowie, ale nie skończyły się one bramką. To pierwszy raz w sezonie, kiedy nie zdobył gola, ale za to popisał się asystą" - napisali dziennikarze spox.de i wystawili Polakowi ocenę 2,5.

"Abendzeitung Munchen" uznał, że brak zapisania się na liście strzelców sprawia, że Lewandowski nie zasłużył na więcej niż 4. Nieco lepiej występ polskiego napastnika wycenił "TZ" - 3.