Liga Mistrzów. Crvena Zvezda - Bayern. "Niesamowity show". Klasa światowa dla Lewandowskiego

Nie mogło być inaczej. Za swój występ w meczu z Crveną Zvezdą Belgrad (6:0), w którym strzelił cztery bramki w ciągu 14 minut, od niemieckich mediów Robert Lewandowski otrzymał noty oznaczające klasę światową.

Tomasz Skrzypczyński
Robert Lewandowski Getty Images / Lars Baron/Bongarts / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Długo nic nie wskazywało, że wtorkowy wieczór będzie wyjątkowy dla Roberta Lewandowskiego. Do 53. minuty nazwiska Polaka nie było jeszcze na liście strzelców meczu Crvenej Zvezdy Belgrad z Bayernem Monachium. Wtedy jednak rozpoczął się jego recital, dzięki czemu przeszedł do historii Ligi Mistrzów.

W ciągu 14 minut nasz rodak strzelił aż cztery gole! Lewandowski był nie do zatrzymania dla obrońców gospodarzy, którzy ulegli ostatecznie Bawarczykom aż 0:6.

Statystyki Polaka po tym spotkaniu są niewiarygodne - tylko w tym sezonie strzelił już 27 goli! O jego niesamowitej skuteczności wspominają niemieckie media w pomeczowych ocenach.

Oczywiście wybór mógł być tylko jeden i według naszych zachodnich sąsiadów tylko Lewandowski zasłużył na tytuł piłkarza meczu. Niemcy nie mieli wątpliwości i bez zawahania wystawili mu noty "1", oznaczające klasę światową.

Postąpiły tak serwisy "T-Z", sport.de, dziennik "Abendzeitung Muenchen" oraz serwis niemieckiej telewizji Ran.

"Niewiarygodny show Lewandowskiego. W ciągu 14 minut strzelił aż cztery gole. On jest nie do zatrzymania" - napisała monachijska gazeta.

LM: Robert Lewandowski skomentował swój wyczyn. Czytaj więcej--->>>

"To był niesamowity koncert polskiego napastnika, kolejny w tym sezonie. Wystarczyło mniej niż kwadrans, by strzelił gospodarzom cztery gole. Jego wielki wieczór skończył się przedwcześnie, gdy zmienił go Mueller" - czytamy w serwisie telewizji Ran.

"Jest w gigantycznej formie. Jeden mecz przerwy na spotkanie z Fortuną Duesseldorf wystarczył. Dwa mecze z rzędu bez gola Lewandowskiego? To niemożliwe" - dodają niemieccy dziennikarze.

Dodajmy, że w pięciu meczach obecnego sezonu Ligi Mistrzów polski napastnik strzelił aż 10 bramek! We wtorek pobił też rekord rozgrywek jeśli chodzi o szybkość w zdobyciu czterech goli, a także dorównał osiągnięciu Leo Messiego, który do tej pory dwukrotnie uczynił to w LM (więcej TUTAJ).