El. ME U-21: Polska - Serbia. Tak Mateusz Bogusz dał wygraną. Zobacz gola Polaka (wideo)

Reprezentacja Polski U-21 pokonała rówieśników z Serbii 1:0 i jest liderem grupy 5 eliminacji mistrzostw Europy. Wygraną drużynie prowadzonej przez Czesława Michniewicza zapewnił Mateusz Bogusz.

Łukasz Witczyk
 Mateusz Bogusz (z lewej) PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Mateusz Bogusz (z lewej)
Rozegrany na stadionie Widzewa Łódź mecz zakończył się zwycięstwem Biało-Czerwonych. Gol na wagę zwycięstwa padł w 79. minucie. Gospodarze ruszyli z własnej połowy z kontrą. Kamil Jóźwiak odegrał piłkę Patrykowi Klimali, a ten zagrał do tyłu do Mateusza Bogusza, który pewnym strzałem pokonał Marko Ilicia.

Tym samym Reprezentacja Polski U-21 nadal pozostaje niepokonana w eliminacjach młodzieżowych mistrzostw Europy. Zespół prowadzony przez Czesława Michniewicza ma na swoim koncie 10 punktów zdobytych w czterech kolejkach. Biało-Czerwoni strzelili osiem goli i stracili tylko dwie.

Oprócz Polaków i Serbów w grupie 5 eliminacji MME rywalizują Rosjanie, Bułgarzy, Estończycy oraz Łotysze. Do mistrzostw awansują zwycięzcy każdej z dziewięciu grup kwalifikacyjnych i najlepszy zespół z drugiego miejsca według dorobku z meczów z drużynami z pierwszych pięciu miejsc w tabeli. Pozostałe cztery ekipy wyłonione zostaną w barażach. Zapewnioną grę w turnieju mają gospodarze: Węgrzy i Słoweńcy.

Czy reprezentacja Polski U-21 awansuje do mistrzostw Europy?