Ligue 1: Olympique Marsylia wygrała rzutem na taśmę, sześć goli w Montpellier

Olympique Marsylia wywiera presję na piłkarzach Paris Saint-Germain. Piłkarze Andre Villasa-Boasa wygrali swój mecz (2:1) po bramce w 89. minucie i zbliżyli się na odległość pięciu "oczek" do lidera. Odpowiedź paryżan poznamy dopiero w niedzielę.

Sebastian Zwiewka
piłkarze Olympique Marsylia Getty Images / Laurent Saccomano - OM/Olympique de Marseille / Na zdjęciu: piłkarze Olympique Marsylia
Olympique Marsylia dominowała na własnym boisku, ale długo nie potrafiła trafić do siatki Stade Brestois. Podopieczni Andre Villasa-Boasa prowadzili 1:0, ale stracili bramkę w 88 minucie. Odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna - chwilę później zadali decydujący cios i wygrali 2:1.

Ten rezultat sprawił, że Paris Saint-Germain ma już tylko pięć "oczek" przewagi w tabeli Ligue 1. Piłkarze Thomasa Tuchela swój mecz zagrają jednak dopiero w niedzielny wieczór. Mistrza Francji postara się zatrzymać AS Monaco Kamila Glika.

Dużo emocji było także w meczu Montpellier HSC - Amiens. Miejscowi okazali się skuteczni do bólu po zmianie stron i wygrali 4:2. Warto dodać, że bardzo pomogła im czerwona kartka w 53. minucie dla Juana Otero. W kadrze gości nie pojawił się Rafał Kurzawa.

Ligue 1, 15. kolejka:

Olympique Marsylia - Stade Brestois 29 2:1 (0:0)
1:0 - Bouna Sarr 56'
1:1 - Irvin Cardona 88'
2:1 -  Nemanja Radonjić 89'

RC Strasbourg Alsace - Olympique Lyon 1:2 (1:1)

4:2 - Jack Lahne 86'

Czerwona kartka: Juan Otero (Amiens) w 53. minucie /bezpośrednia czerwona/.

1:1 - Renaud Ripart 61'

Stade de Reims - Girondins Bordeaux 1:1 (0:1)
0:1 - Josh Maja 27'
1:1 - Boulaye Dia 90+2'

Czerwona kartka: Jacques Alaixyis Romao (Stade de Reims) w 72. minucie /za dwie żółte.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Olympique Marsylia powalczy z Paris Saint-Germain o mistrzostwo Francji?