PKO Ekstraklasa. Arvydas Novikovas ma problemy z sercem. Piłkarz Legii Warszawa przejdzie zabieg ablacji

Arvydas Novikovas podczas meczu z Koroną Kielce (4:0) gorzej się poczuł i już w 20. minucie musiał opuścić boisko. To było spowodowane problemami z sercem. Legia Warszawa poinformowała, że jej zawodnik przejdzie zabieg ablacji.

Łukasz Witczyk
Arvydas Novikovas WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Arvydas Novikovas
Jak poinformowała Legia Warszawa, Arvydas Novikovas opuścił boisko ze względu na epizod częstoskurczu nadkomorowego. Według diagnozy lekarzy, jest to związane z problemami zdrowotnymi, których Litwin doświadczył zanim w 2017 roku trafił do Jagiellonii Białystok. Wtedy był zawodnikiem niemieckiego VfL Bochum.

"W wyniku badań przeprowadzonych bezpośrednio po meczu Legii z Koroną w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim stwierdzono, że zawodnik musi przejść zabieg ablacji serca. Zabieg przeprowadzi w najbliższych dniach prof. Jakub Baran. Arvydas powróci do treningów z zespołem na początku przyszłego roku" - przekazali w komunikacie wicemistrzowie Polski.

Ablacja serca to zabieg leczący arytmię serca. W Legii takie samo leczenie kilka miesięcy temu musiał przejść Jarosław Niezgoda. Novikovasa czeka kilka tygodni przerwy w treningach Do zajęć ma wrócić na początku przyszłego roku.

Litwin jest jednym z najlepszych piłkarzy Legii w tym sezonie. Dla zespołu ze stolicy rozegrał 20 meczów, w których strzelił cztery bramki i zaliczył cztery asysty.

Złota Piłka. Robert Lewandowski poza pierwszą dziesiątką? "To byłoby ogromne rozczarowanie"
Złota Piłka 2019. Cezary Kucharski dla SF: "Robert Lewandowski bez szans na zwycięstwo"