Złota Piłka. Robert Lewandowski wręczył Alissonowi Trofeum Jaszyna. I pożartował z Drogbą

Podczas gali w Paryżu Robert Lewandowski został wywołany na scenę, by wręczyć nagrodę dla najlepszego bramkarza 2019 roku. Polak przekazał statuetkę Alissonowi Beckerowi z Liverpoolu. Dziewiąte miejsce zajął Wojciech Szczęsny.

Michał Fabian
Michał Fabian
Robert Lewandowski i Alisson, zdobywca Nagrody Jaszyna 2019 PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Robert Lewandowski i Alisson, zdobywca Nagrody Jaszyna 2019
Robert Lewandowski uplasował się na ósmym miejscu w plebiscycie "France Football" na najlepszego piłkarza 2019 roku. Złotą Piłkę - po raz szósty w karierze - otrzymał Lionel Messi z FC Barcelona.

"Lewy" w pewnym momencie został wywołany na scenę przez prowadzących galę Didiera Drogbę i Sandy Heribert. Polak miał odczytać nazwisko zdobywcy Trofeum Jaszyna - nagrody dla najlepszego bramkarza roku.

- Wręczać tak ważną nagrodę to dla mnie zaszczyt - podkreślił Lewandowski. Zanim jednak to zrobił, pożartował z Didierem Drogbą.

ZOBACZ WIDEO: Mateusz Borek: Lewandowski nie będzie najlepszy na świecie, bo jest z Polski

Były napastnik Chelsea zagadnął Polaka o jego niedawny wpis (po meczu z Crveną Zvezdą Belgrad Lewandowski napisał na Twitterze "Muszę przyznać. Jestem uzależniony od zdobywania bramek").

- Sprawiasz ból bramkarzom co tydzień. Chcę się dowiedzieć, czy przyszedłeś tu, by prosić ich o wybaczenie? - zażartował Drogba, a kamery pokazały m.in. Alissona i Marc-Andre ter Stegena.

- Nie, ja tylko staram się wykonywać swoją pracę - uśmiechnął się Lewandowski. Widzimy tutaj tak wielu wspaniałych bramkarzy. Strzelać im gole to coś wyjątkowego.

Za moment Polak przekazał statuetkę w ręce Alissona. Brazylijczyk z Liverpool FC wyprzedził ter Stegena (FC Barcelona) oraz Edersona (Manchester City). Dziewiąty był Wojciech Szczęsny (Juventus).

Zobacz, jak Lewandowski wręczył nagrodę Alissonowi

Trofeum Jaszyna to nowa nagroda przyznawana przez magazyn "France Football". Jej patronem jest legendarny bramkarz reprezentacji ZSRR Lew Jaszyn.

Zobacz także: Złota Piłka 2019. Rozczarowany Robert Lewandowski. Mina Polaka mówi wszystko (wideo)
Zobacz także: Złota Piłka. "Na miejscu Roberta wyszedłbym", "jaja nie plebiscyt". Twitter rozczarowany po miejscu Lewandowskiego

Czy Alisson zasłużył na nagrodę dla najlepszego bramkarza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×