Totolotek Puchar Polski. Górnik Łęczna - Legia Warszawa: pewny awans wicemistrzów Polski

Legia Warszawa nie miała problemów z awansem do ćwierćfinału rozgrywek o Totolotek Puchar Polski. Wojskowi pokonali w Łęcznej drugoligowy Górnik 2:0.

Michał Piegza
piłkarze Legii Warszawa Newspix / Piotr Kucza / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
Nie było niespodzianki w Łęcznej. Grający aktualnie w II lidze Górnik był zespołem słabszym od Legii i pożegnał się z rozgrywkami Totolotek Pucharu Polski. Wojskowi awansowali do ćwierćfinału.

Wicemistrzowie Polski od początku zaatakowali. W 5. minucie strzał Waleriana Gwilii z problemami złapał Adrian Kostrzewski. Goście pomimo dużej przewagi mieli problemy z wykreowaniem sobie dogodnych okazji do objęcia prowadzenia.

W 32. minucie po raz kolejny pokazał się Gruzin grający w barwach Legii. Strzał Gwilii z ok. 11 metrów był jednak niecelny. Chwilę później ten sam zawodnik minimalnie chybił uderzając z pola karnego. Pomocnik w końcu do bramki trafił w 40. minucie. Dogrywał Paweł Wszołek, pierwszy strzał Gwilii odbił się od słupka, poprawka znalazła drogę do bramki Górnika.

Po emocjach było trzy minuty po przerwie. Zagrywał najlepszy na boisku Gwilia, Jose Kante efektownie przyjął piłkę, minął Kostrzewskiego i zapewnił Legionistom komfort na niemal całą drugą połowę.

Prowadząc dwoma golami Legia wciąż atakowała. Goście szukali okazji do zdobycia kolejnych goli. Szanse zmarnowali m.in. Wszołek i Paweł Stolarski. Górnik sporadycznie zagrażał Radosławowi Cierzniakowi. W 65. minucie celnie uderzył Paweł Wojciechowski, bramkarz pewnie obronił.

W końcówce starał się zaatakować Górnik, gospodarze nie potrafili jednak poważniej zagrozić Legii, która pewnie dowiozła dwubramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego.

Górnik Łęczna - Legia Warszawa 0:2 (0:1)
0:1 - Walerian Gwilia 40'
0:2 -  Jose Kante 48'

Górnik Łęczna: Adrian Kostrzewski - Leandro, Tomasz Midzierski, Paweł Baranowski, Maciej Orłowski - Tomasz Tymosiak (52' Przemysław Banaszak) - Aron Stasiak, Marcin Stromecki, Igor Korczakowski (73' Krystian Wójcik), Dawid Dzięgielewski (74' Dominik Lewandowski) - Paweł Wojciechowski.

Legia Warszawa: Radosław Cierzniak - Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Michał Karbownik - Andre Martins, Domagoj Antolić - Walerian Gwilia (75' Mateusz Praszelik) Luquinhas, Paweł Wszołek - Jose Kante.

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Wdzów: 5416.

Legia Warszawa zdobędzie Totolotek Puchar Polski?