Premier League: Liverpool wciąż nie do zatrzymania. 5:2 w derbach z Evertonem

Nie ma mocnych na Liverpool. W derbach z Evertonem jego defensywa nie spisywała się idealnie, ale siłę rażenia miał tak dużą, że bez trudu wygrał 5:2.

Szymon Mierzyński
piłkarze Liverpool FC Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: piłkarze Liverpool FC
Gospodarze potrzebowali nieco ponad kwadransa, by strzelić dwa gole i zdobyli je po prostopadłych podaniach Sadio Mane. Pierwsze wykorzystał Divock Origi, a kolejne Xherdan Shaqiri. "The Toffees" złapali kontakt za sprawą Michaela Keane'a, lecz cóż z tego, skoro nadal znacznie skuteczniejsza była ekipa Juergena Kloppa.

Na 3:1 ładnym lobem trafił Origi, a kolejna bramka to już dzieło Mane, który po dwóch asystach sam zapragnął być egzekutorem i pokonał Jordana Pickforda precyzyjnym strzałem przy słupku. Everton odpowiedział jeszcze skutecznym uderzeniem Richarlisona w doliczonym czasie pierwszej połowy, ale trudno to nazwać impulsem, który natchnął zespół Marco Silvy do odrabiania strat.

Po przerwie bramki nie sypały się już jak z rogu obfitości, ale wynik poprawił jeszcze w końcówce Georginio Wijnaldum. Liverpool przez cały czas miał w garści bezpieczne prowadzenie, zaś goście sprawiali wrażenie pogodzonych z porażką. Dziwny był to obrazek, bo oglądaliśmy przecież derby. Zabrakło jednak typowej dla takich meczów zaciętości i "The Reds" nawet przez chwilę nie zadrżeli o końcowy rezultat.

Drużyna Juergena Kloppa, mimo dość niespodziewanego zestawienia ataku (cały mecz na ławce spędził Mohamed Salah, a dopiero w drugiej połowie do gry wszedł Roberto Firmino), odniosła 14. zwycięstwo w obecnym sezonie Premier League i ma 43 pkt. - o osiem więcej niż Leicester City.

Sytuacja Evertonu jest nie do pozazdroszczenia. "The Toffees" wygrali tylko jedno z pięciu ostatnich ligowych spotkań i z dorobkiem 14 "oczek" znajdują się w strefie spadkowej.

->Premier League: Burnley - Manchester City. Efektowne zwycięstwo mistrza Anglii

5:2 - Georginio Wijnaldum 90'

Liverpool FC: Adrian - Trent Alexander-Arnold (83' Joe Gomez), Dejan Lovren, Virgil van Dijk, Andrew Robertson, Georginio Wijnaldum, Adam Lallana (72' Jordan Henderson), James Milner, Xherdan Shaqiri, Sadio Mane, Divock Origi (73' Roberto Firmino).

Everton: Jordan Pickford - Mason Holgate, Yerry Mina, Michael Keane, Djibril Sidibe (35' Bernard), Gylfi Sigurdsson, Tom Davies (72' Morgan Schneiderlin), Lucas Digne, Alex Iwobi, Dominic Calvert-Lewin (60' Moise Kean), Richarlison.

Żółte kartki: Trent Alexander-Arnold (Liverpool FC) oraz Richarlison, Tom Davies (Everton).

Sędzia: Mike Dean.

->Premier League: wielki wyczyn Crystal Palace. Londyńczycy wygrali w osłabieniu

Czy Liverpool wywalczy mistrzostwo Anglii?