Premier Liga: drużyny z Polakami w składach rozbite, czerwona kartka Macieja Rybusa

Czarny piątek w Premier Lidze dla drużyn, których zawodnikami są reprezentanci Polski. Lokomotiw Moskwa (Krychowiak, Rybus) przegrał 0:4 z Arsienałem Tuła, zaś Dinamo Moskwa (Szymański) poległo w starciu z Zenitem Sankt Petersburg (0:3).

Tomasz Rosiński
Maciej Rybus Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Maciej Rybus
Lokomotiw w ostatnim czasie znajduje się w dołku (tylko 1 wygrana w 9 meczach we wszystkich rozgrywkach), ale liczył, że uda mu się triumfować w piątkowej konfrontacji.

Jednak o ile do przerwy nie było najgorzej (wówczas na tablicy świetlnej był remis 0:0), to po przerwie goście zagrali dramatycznie. Podopieczni Jurija Siemina stracili cztery gole, a także Macieja Rybusa, który w 73. minucie otrzymał czerwoną kartkę (za drugi żółty kartonik).

Na pozycji lidera rosyjskiej ekstraklasy umocnił się Zenit, który ograł Dinamo Sebastiana Szymańskiego 3:0.

Premier Liga, 19. kolejka:

Arsienał Tuła - Lokomotiw Moskwa 4:0 (0:0)
1:0 - Igor Gorbatenko 48'
2:0 - Jewgienij Lutsenko 63'
3:0 - Jewgienij Lutsenko 78'
4:0 - Goran Causić 83'

Czerwona kartka: Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) w 73. minucie /za drugą żółtą kartkę/.

*Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.
*Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) grał do momentu otrzymania czerwonej kartki.

Zenit Sankt Petersburg - Dinamo Moskwa 3:0 (3:0)
1:0 - Sardar Azmoun 6'
2:0 - Branislav Ivanović 35'
3:0 - Artiom Dziuba 45+1'