Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kuba Cimoszko: Końcówka zamazała obraz. Ireneusz Mamrot odniósł sukces w Jagiellonii Białystok (komentarz)

Duża liczba kibiców Jagiellonii Białystok cieszy się z odejścia Ireneusza Mamrota ze względu na słabszą postawę zespołu w ostatnich miesiącach. Mówienie tylko o nich jest jednak totalnym brakiem szacunku do całej pracy, którą ten wykonał na Podlasiu.
Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
Ireneusz Mamrot dziękuje kibicom Jagiellonii Białystok Materiały prasowe / Kamil Świrydowicz/jagiellonia.pl / Na zdjęciu: Ireneusz Mamrot dziękuje kibicom Jagiellonii Białystok

"Nareszcie!" To słowo, którego kibice Jagiellonii Białystok najczęściej używają po informacji o odejściu Ireneusza Mamrota. Słabszy styl gry drużyny, gubienie koncentracji przez piłkarzy, proste błędy i głupio tracone punkty spowodowały bowiem ogólne znużenie jego pracą. Coraz częściej mówiło się też o braku odwagi, zbyt dużym przywiązaniu do nazwisk i za spokojnym podejściu do zawodników z jego strony. Zmiana przychodzi więc w dobrym momencie i wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Dzięki niej będzie można się przekonać czy rzeczywiście te problemy były jego winą.

Dotychczasowy szkoleniowiec Jagi długo wygrywał z katem. O możliwości jego zwolnienia było słychać praktycznie od początku roku. W tym sezonie temat odżywał średnio co miesiąc. Coś jednak zawsze zmuszało zarząd do kontynuacji współpracy: poparcie u kibiców, brak odpowiednich kandydatów na jego miejsce czy pozytywne wyniki w newralgicznych momentach. W końcu jednak uznano, że nie ma innego wyjścia. Obie strony podały sobie ręce. 

Mimo słabszego okresu w ostatnich miesiącach nie ulega wątpliwości, że 48-latek zostanie pozytywnie zapamiętany na Podlasiu. W internecie i mediach społecznościowych widać multum zasłużonych podziękowań za pracę. Choć pośród nich znajdą się też tacy, którzy postanowili na koniec jeszcze mu dopiec. Z ich słów można wyczytać, że w sumie to nic nie umie. A jak coś już wygrywał to dzięki piłkarzom pozostawionym przez Michała Probierza, szczęściu lub wyjątkowej słabości PKO Ekstraklasy. Sam nie zrobił praktycznie nic, ostatecznie tylko popsuł drużynę. Taki punkt widzenia jest jednak bardzo krzywdzący i zwyczajnie pozbawiony szacunku, który bez wątpienia mu się należy.

ZOBACZ WIDEO: Losowanie Euro 2020. Trudna grupa Polaków. "Sztabowi spadł kamień z serca, ale rywale są niewygodni"

W Białymstoku Mamrot spędził 2,5 sezonu. Ten okres tak naprawdę można podzielić na dwie części. Pierwsza to 1,5 roku grane regularnie wzmacnianym składem, druga to niemal rok i wielka przebudowa drużyny. Najpierw były sukcesy (wicemistrzostwo Polski, wyeliminowanie portugalskiego Rio Ave w eliminacjach Ligi Europy), później porażki (przegrana w finale Pucharu Polski, brak awansu do europejskich pucharów i średnia postawa w obecnych rozgrywkach). W trakcie wdrażania rewolucji brał pod uwagę pogorszenie wyników, mimo to podjął ryzyko. Nie popłaciło, ale sama próba dobrze o nim świadczy. 

Słabszy ostatni rok nie zmienia faktu, że szkoleniowiec pochodzący z Trzebnicy mocno zapisał się w historii Jagiellonii. I to tylko srebrnym medalem PKO Ekstraklasy czy występem w kwalifikacjach LE w sezonie 2018/19. Odchodzi bowiem jako trener z największą średnią punktową od czasu założenia klubu. Ponadto da się zapamiętać ze swojej normalności, kontaktowości oraz pracowitości. Nigdy bowiem nie olewał kibiców, zawsze znajdował czas na chwilę rozmowy z mediami. Nie odmawiał uczestnictwa w różnych spotkaniach, nie uciekał od trudnych pytań. W klubie często pojawiał się pierwszy, a wychodził ostatni. To również coś, co na pewno nie zostanie mu zapomniane.

Czytaj także: Z Klasy B na Stadion Narodowy (historia Ireneusza Mamrota)

Pamiętać należy także o innej bardzo ważnej rzeczy. W czerwcu 2017 roku prawdopodobnie nikt nie wróżył Mamrotowi tak długiej przygody w Białymstoku. Był anonimowy dla większości fanów futbolu w Polsce. Obecnie stał się zaś jednym z najbardziej uznanych trenerów. Końcówka może więc nieco zamazała obraz, ale ogólnie należy uznać, że odniósł sukces.

Kuba Cimoszko

Jak oceniasz całokształt pracy Ireneusza Mamrota w Jagiellonii Białystok?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3):
 • Marek Lewkowicz Zgłoś komentarz
  Ci sami "kibice", którzy teraz wrzeszczą "nareszcie" - dwa lata temu, kiedy Mamrot "zrobił" z Jagą wicemistrzostwo bezpośrednio po odejściu Probierza - nosili
  Czytaj całość
  go na rekach!!! Zwolnienie tego szkoleniowca już dziś - to OCZYWISTY BŁĄD Kuleszy, tego discopolowego "prezia", którego wynik sportowy klubu KOMPLETNIE NIE OBCHODZI!!! Najważniejsza jest K A S A na jego prywatnym koncie!! A na dowód - sprzedanie po sezonie P I Ę C I U zawodników zdobywających dla Jagiellonii NAJWIĘCEJ BRAMEK!! Jedno jest pewne - dopóki tym klubem będzie "rządził" Kulesza - wyników na miarę oczekiwań - NIE BĘDZIE NIGDY!!!
  • zbych22 Zgłoś komentarz
   Niech Kulesza trochę poczeka to będą dostępni na trenerskim rynku Jerzy Brzęczek i Boniek. Sukces Jagi murowany obojętnie z którym.
   • zbych22 Zgłoś komentarz
    Najważniejsze w jego pracy trenerskiej było to,że nigdy nie odmawiał spotkań z dziennikarzami i kibicami bo to jest cel pracy trenera.Laurka popełniona przez Cimoszkę dla Mamrota nie jest
    Czytaj całość
    poparta żadnymi dobrymi wynikami. Pokonanie Rio Ave to sukces taki sobie.Jedynym usprawiedliwieniem dla jego białostockich poczynań to polityka Kuleszy,któremu raczej nie zależy na dobrych wynikach Jagiellonii,a tylko na kasie.Stosowana przez niego polityka kupił-sprzedał źle rokuje dla każdego trenera który znajdzie się w Białymstoku.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×