Ligue 1. Neymar znów błyszczy w barwach PSG. Piękny gol Brazylijczyka z rzutu wolnego (wideo)

Neymar już chyba na dobre wrócił myślami do Paryża i w barwach Paris Saint Germain pokazuje, że jest znakomitym piłkarzem. Jego gol w meczu z Montpellier to jedna z najpiękniejszych bramek weekendu w Europie.

Grzegorz Wojnarowski
Neymar Getty Images / Catherine Steenkeste / Na zdjęciu: Neymar
W sobotnim wyjazdowym spotkaniu 17. kolejki Ligue 1 paryżanie długo męczyli się z przeciętnym rywalem. To Montpellier pierwsze strzeliło gola i dopiero fantastyczny strzał Brazylijczyka z rzutu wolnego w 74. minucie dał PSG remis. W ciągu kolejnych siedmiu minut kolejne trafienia dołożyli Kylian Mbappe oraz Mauro Icardi i mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Thomasa Tuchela 3:1.

Gola niepokornego brazylijskiego wirtuoza można zobaczyć na twitterowym profilu Goal.com. "Jeśli przegapiliście w weekend ten rzut wolny, zostawcie wszystko, co robicie i zobaczcie" - tak popularny serwis internetowy zachęca do obejrzenia bramki.

To szósty gol Neymara w ósmym ligowym występie w barwach PSG w tym sezonie. - Przed spotkaniem ktoś mi powiedział, że strzelę gola z rzutu wolnego. Cieszę się z tak ładnego trafienia, które było ważne dla drużyny - powiedział były zawodnik Barcelony i Santosu.

Paris Saint Germain na półmetku rozgrywek jest liderem Ligue 1. Ma 5 punktów przewagi na drugim Olympique Marsylia i jeden mecz rozegrany mniej.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Neymar zmieni klub w styczniowym oknie transferowym?