Liga Mistrzów. Bayer - Juventus: senny mecz w Leverkusen. Cristiano Ronaldo i Gonzalo Higuain dali wygraną

Bayer 04 Leverkusen nie sprawił niespodzianki w starciu LM przeciwko Juventusowi Turyn. Mistrzowie Włoch wygrali 2:0 po trafieniach Cristiano Ronaldo i Gonzalo Higuaina.

Łukasz Witczyk
Na zdjęciu w środku: Gonzalo Higuain i Lars Bender PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu w środku: Gonzalo Higuain i Lars Bender
Dla Juventusu Turyn był to mecz o prestiż. Mistrz Włoch miał już zapewnione zwycięstwo w grupie D i wyjazd do Leverkusen mógł potraktować ulgowo. Trener Maurizio Sarri dał odpocząć m.in. Wojciechowi Szczęsnemu, który całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Między słupkami zastąpił go Gianluigi Buffon. Bayer 04 Leverkusen walczył o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Musiał wygrać i liczyć na stratę punktów Atletico Madryt w starciu z Lokomotiwem Moskwa.

Od pierwszego gwizdka aktywniejsi byli gospodarze. Częściej byli na połowie rywali, ale nie przekładało się to na mnogość sytuacji podbramkowych. Jednak to Juventus jako pierwszy miał szansę na objęcie prowadzenia. W 10. minucie Gonzalo Higuain wyłożył piłkę Cristiano Ronaldo. Portugalczykowi zabrakło jednak kilkudziesięciu centymetrów, by dopaść do piłki i wpakować ją do pustej bramki.

Po chwili mogło być 1:0 dla Bayeru. Groźny strzał z dwudziestu metrów oddał Moussa Diaby. Piłka leciała z odchodzącą rotacją i trafiła w słupek. To uratowało Buffona przed stratą gola. Był to najlepszy moment pierwszej połowy. Później Bayer bił głową w mur, a Juventus umiejętnie się bronił. Do przerwy gole w Leverkusen nie padły, a i emocji było jak na lekarstwo.

Po przerwie nieco aktywniejszy był Juventus. W 51. minucie piłka wylądowała nawet w bramce Bayeru, ale gol nie został uznany, gdyż Cristiano Ronaldo był na spalonym. Dla gospodarzy był to sygnał ostrzegawczy, po którym Bayer uspokoił grę w defensywie, ale w ataku nadal był bezradny.

Juventus w 75. minucie objął prowadzenie. Goście trzema podaniami rozklepali defensywę rywali. Ze skrzydła płasko dograł Paulo Dybala, a Cristiano Ronaldo pozostało tylko dostawić nogę i skierować piłkę do pustej bramki. Takich sytuacji Portugalczyk nie marnuje. W końcówce wynik podwyższył Higuain. Bayer zagra na wiosnę w Lidze Europy.

Bayer 04 Leverkusen - Juventus Turyn 0:2 (0:0)
0:1 - Cristiano Ronaldo 75'
0:2 - Gonzalo Higuain 90+2'

Bayer 04 Leverkusen: Lukas Hradecky - Lars Bender, Aleksandar Dragović, Sven Bender, Daley Sinkgraven - Karim Bellarabi (66' Leon Bailey), Karem Demirbay (65' Julian Baumgartlinger), Charles Aranguiz, Moussa Diaby - Kai Havertz, Lucas Alario (82' Kevin Volland).

Juventus Turyn: Gianluigi Buffon - Danilo, Merih Demiral, Daniele Rugani, Mattia De Sciglio - Juan Cuadrado (90+3' Simone Muratore), Miralem Pjanić, Adrien Rabiot (85' Blaise Matuidi) - Federico Bernardeschi (66' Paulo Dybala) - Gonzalo Higuain, Cristiano Ronaldo.

Sędzia: Benoît Bastien (Francja).