Liga Mistrzów. Nowe informacje ws. kontuzji Kingsleya Comana w meczu Bayern - Tottenham

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Kingsley Coman (nr 29)
Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Kingsley Coman (nr 29)

Nie potwierdziły się najgorsze prognozy ws. urazu Kingsleya Comana. Trener Bayernu Monachium zapewnił, że u Francuza nie doszło do zerwania więzadeł w kolanie. Komunikat dotyczący zdrowia piłkarza wydał już klub.

W środę późnym wieczorem Bayern Monachium ujawnił, że Kingsley Coman nabawił się kontuzji więzadła torebkowego w lewym kolanie. Dodatkowo Francuz naciągnął jedno ze ścięgien i naruszył staw kolanowy. Kolano ma być unieruchomione na jakiś czas szyną. Nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa.

Skrzydłowy Bayernu w 24. minucie źle stanął przy linii bocznej boiska, a jego lewe kolano nienaturalne się wygięło. Coman nie mógł zejść do szatni o własnych siłach. W mediach spekulowano o możliwym zerwaniu więzadeł, co wiązałoby się z kilkumiesięczną przerwą. Najczarniejszemu scenariuszowi tuż po meczu zaprzeczył trener Bawarczyków.

Dziennikarz Eleven Sports, Tomasz Urban, dodał, że taka kontuzja oznacza przerwę na 2-3 tygodnie. Tym samym Coman opuściłby trzy tegoroczne mecze Bayernu w Bundeslidze - u siebie z Werderem i Wolfsburgiem oraz na wyjeździe z Freiburgiem. Po tych spotkaniach w Niemczech nastąpi zimowa przerwa - aż do 19 stycznia.

Również portal sport1.de spekuluje, że Coman może być do dyspozycji trenera już na obozie treningowy w Katarze, który rozpocznie się 4 stycznia.

Coman ma za sobą koszmarny 2018 rok, gdy dwukrotnie doznawał urazu więzozrostu piszczelowo-strzałkowego i musiał przejść operację. Przez te dwie kontuzje opuścił ponad 30 meczów Bayernu.

W ostatnim grupowym meczu Ligi Mistrzów Bayern pokonał u siebie Tottenham 3:1. Przed kontuzją Coman zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Więcej TUTAJ.