PKO Ekstraklasa. Śląsk - Lech. Niedosyt we Wrocławiu

W meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław zremisował 1:1 z Lechem Poznań. W zespole WKS-u po tym spotkaniu pozostaje jednak niedosyt. Wrocławianie byli blisko wywalczenia trzech punktów.

Artur Długosz
piłkarz Śląska Wrocław Mateusz Cholewiak (drugi z lewej) pokonuje bramkarza Mickey'a van der Harta (z prawej) z Lecha Poznań PAP / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: piłkarz Śląska Wrocław Mateusz Cholewiak (drugi z lewej) pokonuje bramkarza Mickey'a van der Harta (z prawej) z Lecha Poznań
Mecz Śląsk Wrocław - Lech Poznań toczył się w specyficznej atmosferze, bez udziału publiczności. Więcej o tym TUTAJ. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, z którego jednak zdecydowanie bardziej zadowoleni będą w Lechu. Śląsk prowadził przez większą część meczu.

Wrocławianie gola strzelili w 26. minucie. Zdobył go Mateusz Cholewiak. Ten sam piłkarz w drugiej połowie po raz drugi pokonał bramkarza "Kolejorza", ale ta bramka nie została uznana. W 84. minucie do remisu po fantastycznym strzale z rzutu wolnego doprowadził Darko Jevtić.

- Zagraliśmy dobre spotkanie, szczególnie pierwszą połowę, druga była bardziej wyrównana. Po stracie bramki Lech ruszył do ataku, my trafiliśmy jeszcze dwa razy, ale bramki nie zostały uznane. Szkoda tego gola w końcówce, ale dopisujemy do naszego konta punkt i skupiamy się na kolejnym meczu z Cracovią, który będzie naszym ostatnim spotkaniem w tym roku - mówił po spotkaniu Cholewiak cytowany przez slaskwroclaw.pl.

We Wrocławiu remis przyjmują z lekkim niedosytem. Śląsk był blisko wywalczenia trzech punktów. - Na pewno po takim spotkaniu czuje się niedosyt - jak się prowadzi przez prawie cały mecz, gra się bardzo dobrze pierwszą połowę. Druga była bardziej wyrównana, ale czujemy niedosyt - powiedział Michał Chrapek na łamach oficjalnej strony internetowej klubu z Wrocławia.

W następnym spotkaniu Śląsk Wrocław na wyjeździe zmierzy się z Cracovią. Ten mecz zostanie rozegrany 20 grudnia o godzinie 18:00. Wrocławianie aktualnie zajmują trzecie miejsce w tabeli.