Bundesliga: porażka Borussii M'gladbach, triumf osłabionego Schalke 04 Gelsenkirchen

Borussia M'gladbach straciła pozycję lidera Bundesligi. Zespół ten przegrał z VfL Wolfsburg (1:2). Wilki gola na wagę zwycięstwa zdobyły w doliczonym czasie gry. Natomiast Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało Eintracht Frankfurt (1:0).

Łukasz Witczyk
piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen
Po sobotniej wygranej RB Lipsk nad Fortuną Duesseldorf (3:0) Borussia M'gladbach straciła pozycję lidera Bundesligi. Ekipa Źrebaków nie wykorzystała szansy na to, by w niedzielę wrócić na pierwsze miejsce. Starcie w Wolfsburgu lepiej rozpoczęli gospodarze. Wilki objęły prowadzenie w 13. minucie po trafieniu Xavera Schlagera.

Po chwili był już remis. Ze skrzydła dośrodkował Alassane Plea, piłka trafiła do Breela Embolo, a ten huknął bez przyjęcia i kompletnie zaskoczył bramkarza rywali. Borussia nie utrzymała remisowego rezultatu do ostatniego gwizdka. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy cios zadał Maximilian Arnold i VfL wygrał 2:1.

Sporo emocji było w Gelsenkirchen. Miejscowe Schalke 04 pokonało Eintracht Frankfurt 1:0 po trafieniu Benito Ramana w 53. minucie. Gospodarze uratowali zwycięstwo mimo tego, że od 66. minuty czerwoną kartką ukarany został bramkarz Alexander Nuebel, który daleko wyszedł z bramki i powalił Mijata Gacinovicia.