Serie A. Juventus - Udinese. Cristiano Ronaldo ustanowił rekord. Jedyny taki piłkarz na świecie

Cristiano Ronaldo strzelił dwie bramki w niedzielnym meczu Serie A przeciwko Udinese (3:1). Tym samym ma już na swoim koncie 11 trafień w tym sezonie, to sprawiło, że przeszedł do historii.

Mateusz Kozanecki
Cristiano Ronaldo Getty Images / Giorgio Perottino - Juventus FC / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
Już w 9. minucie spotkania z Udinese Calcio, wynik spotkania otworzył Cristiano Ronaldo. Portugalczyk podwyższył na 2:0 w 37. minucie po podaniu od Gonzalo Higuaina. Ostatecznie Juventus Turyn zwyciężył 3:1, a na listę strzelców wpisali się jeszcze Leonardo Bonucci i Ignacio Pussetto.

W niedzielę Ronaldo strzelił bramki nr 10 i 11 w tegorocznych rozgrywkach, na co składa się dziewięć trafień w lidze i dwa w LM. To sprawiło, że reprezentant Portugalii przeszedł do historii piłki nożnej.

Cristiano Ronaldo to jedyny piłkarz, który strzelił dziesięć lub więcej bramek w piętnastu ostatnich sezonach - licząc od rozgrywek 2005/2006. Pod uwagę wzięto pięć najlepszych lig europejskich, a więc Serie A, Bundesligę, Primera Division, Premier League oraz Ligue 1.

W klasyfikacji najlepszych strzelców Serie A w sezonie 2019/2020 Cristiano Ronaldo zajmuje aktualnie czwarte miejsce z dziewięcioma trafieniami. Wyżej znajdują się Ciro Immobile, który strzelił 17 goli, a także Romelu Lukaku i Joao Pedro z 10 bramkami.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Cristiano Ronaldo zostanie królem strzelców Serie A w sezonie 19/20?