Premier League. Crystal Palace - Brighton: piękne gole i remis na koniec kolejki

Zakończyła się 17. kolejka Premier League. W ostatnim meczu Crystal Palace zremisował z Brighton 1:1. Dzięki punktowi goście oddalili się od strefy spadkowej na pięć "oczek".

Michał Piegza
piłkarze Brighton and Hove Albion Getty Images / Chloe Knott - Danehouse / Na zdjęciu: piłkarze Brighton and Hove Albion
Dwa gole padły w meczu kończącym 17. kolejkę Premier League. Przed potyczką Crystal Palace i Brighton dzieliły trzy punkty. Po bezpośrednim starciu różnica nie zmieniła się.

Na premierowe trafienie kibice czekać musieli do 54. minuty. Wówczas piłka została rozegrana na prawą stronę, skąd natychmiast w pole karne dośrodkował Leandro Trossard. Futbolówka spadła pod nogi Neala Maupaya, który uderzył z ok. 11 metrów w samo okienko.

Gospodarzom udało się wyrównać czternaście minut przed końcem. Wilfried Zaha ograł w polu karnym obrońcę i pięknym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Brighton.

Crystal Palace - Brighton and Hove Albion 1:1 (0:1)

0:1 - Neal Maupay 54'
1:1 - Wilfried Zaha 74'

Brighton and Hove Albion utrzyma się w Premier League?