The Championship: Derby wygrało z Charlton. Czerwona kartka dla Krystiana Bielika

To nie był udany koniec roku dla obrońcy Derby County, Krystiana Bielika. Polak już w 17. minucie otrzymał czerwoną kartkę i wyleciał z boiska. Jego zespół jednak pokonał na własnym stadionie Charlton Athletic 2:1.

Krzysztof Sędzicki
Krystian Bielik Getty Images / Lewis Storey / Na zdjęciu: Krystian Bielik
Już podczas meczu z Wigan w Boxing Day trener Phillip Cocu, najprawdopodobniej w obawie przed drugą żółtą kartką dla Polaka, postanowił go zdjąć z boiska jeszcze przed końcem pierwszej połowy. 21-letni obrońca rozpoczął mecz z Charlton Athletic w wyjściowej jedenastce, ale po kilkunastu minutach już go na nim nie było.

Najpierw jednak Derby objęło prowadzenie po trafieniu Jasona Knighta w 10. minucie gry. Siedem minut później grało już w dziesiątkę. Krystian Bielik zaatakował wślizgiem Conora Callaghera. To było spóźnione wejście, raczej bez szans na odzyskanie piłki. Sędzia Jeremy Simpson od razu sięgnął po czerwoną kartkę. Polak nie wykłócał się i opuścił plac gry.

W 77. minucie Knight podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0. Pięć minut później goście z Charlton mieli rzut karny, który na bramkę zamienił Luke Taylor. Baranom udało się jednak uratować trzy punkty, które pomogły im przesunąć się z dwudziestego na siedemnaste miejsce w tabeli The Championship.

W następnej, 26. kolejce ekipa Derby County zagra u siebie z Barnsley FC. Spotkanie odbędzie się 2 stycznia o 20:45. Krystian Bielik, w związku z czerwoną kartką, będzie pauzował.

Derby County - Charlton Athletic 2:1 (1:0)
1:0 - Jason Knight 10'
2:0 - Jason Knight 77'
2:1 - Luke Taylor 83' - z karnego

Czerwona kartka: Bielik 17' - za faul

Czy Derby County utrzyma się w The Championship?