Karol Świderski strzelił gola w derbach Salonik. PAOK przegrał prestiżowy mecz

Karol Świderski strzelił dziewiątego gola w sezonie. Dał on PAOK-owi prowadzenie, ale nie pozwolił zapunktować w przegranym 2:4 meczu z Arisem Saloniki.

Karol Świderski Newspix / Na zdjęciu: Karol Świderski
W 10. minucie Karol Świderski przypilnował linii obrońców przeciwnika, w odpowiednim momencie znalazł się za nią i oddał strzał z bliska na 1:0. Polak wykorzystał błąd bramkarza Juliana po uderzeniu z dystansu.

Karol Świderski strzelił w tym sezonie dziewięć goli. W klasyfikacji snajperów ligi greckiej jest pierwszy razem z Youssefem El Arabim z Olympiakosu. Napastnik PAOK-u trafił do bramki w drugim meczu z rzędu.

PAOK dobrze rozpoczął starcie, ale będący gospodarzem Aris Saloniki już w pierwszej połowie odwrócił wynik na 2:1 dla siebie. Po przerwie trwała ofensywa podopiecznych Michaela Oenninga, którzy wygrali 4:2 prestiżowy pojedynek z lokalnym rywalem. Świderski był na boisku do 72. minuty.

Drużyna Polaka może stracić prowadzenie w tabeli ligi greckiej po porażce. Drugi w stawce Olympiakos traci do niej dwa punkty i w niedzielę zmierzy się z Panathinaikosem.

Czy Karol Świderski byłby skuteczny w silniejszej lidze niż grecka?