La Liga. FC Barcelona najgorszym liderem od kilkunastu lat. Bije swoje niechlubne rekordy

Jest najgorzej od 12 lat. FC Barcelona po raz ostatni 40 punktów po 19. kolejkach miała w sezonie 2007/2008. Mocno szwankuje także defensywa.

Jakub Artych
piłkarze Barcelony Getty Images / Na zdjęciu: piłkarze Barcelony
To nie są udane tygodnie dla Dumy Katalonii. W pięciu ostatnich spotkaniach w La Lidze, Blaugrana wygrała tylko dwa mecze, a trzy zremisowała. Na półmetku rozgrywek w Hiszpanii, FC Barcelona jest liderem Primera Division (40 punktów), jednak pod względem statystycznym rozgrywa najgorszy sezon od kilkunastu lat.

Jak już wspomnieliśmy, po raz ostatni tak mało punktów na tym etapie rozgrywek Barca miała w sezonie 2007/2008. Mistrzem został wtedy Real Madryt, a Katalończycy uplasowali się na trzecim miejscu. W obecnych rozgrywkach szwankuje także defensywa. Podopieczni Ernesto Valverde stracili już 23 gole, czyli wyrównali najgorszy wynik z 2004 roku.

W sobotę w derbach Barcelony spotkały się pierwsza i ostatnia drużyna w Primera Division. Na boisku tej różnicy, szczególnie w pierwszej połowie, nie było widać. Blaugrana strzeliła dwie bramki po przerwie. W końcówce, grając w osłabieniu, pozwoliła rywalom na doprowadzenie do remisu 2:2 (więcej TUTAJ).

- Wszystko w Hiszpanii jest wyrównane. Wydaje mi się, że ciężko jest tutaj wygrywać i zdobywać punkty. To normalne, że w ligach tak się dzieje. Zawsze patrzymy wstecz i widzimy, że straciliśmy punkty, ale należy walczyć i starać się o zwycięstwo w rozgrywkach - podkreśla Valverde.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)