La Liga. FC Barcelona przedstawiła świetną statystykę Arturo Vidala. Stuprocentowa skuteczność

Arturo Vidal może pochwalić się kapitalną skutecznością w tym sezonie. Chilijczyk jak już strzela na bramkę rywala, zawsze trafia do siatki.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
Arturo Vidal Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: Arturo Vidal

W tym sezonie Primera Division Arturo Vidal wybiegł tylko cztery razy w podstawowym składzie FC Barcelona. Mimo to, jest czwartym najlepszym strzelcem klubu. Zdobył już 6 goli, a więcej na koncie mają jedynie zawodnicy, grający w linii ofensywnej - Antoine Griezmann (7), Luis Suarez (11) i Lionel Messi (13).

W sobotę mistrzowie Hiszpanii niespodziewanie zremisowali na stadionie lokalnego rywala Espanyolu Barcelona. Vidal trafił do siatki w 59. minucie po strzale z główki. Na boisku pojawił się od razu po przerwie, zastępując Ivana Rakiticia. Chilijczyk zdobył gola na 2:1 dla gości, ale w samej końcówce gospodarze doprowadzili do wyrównania (więcej o meczu TUTAJ).

Po bramce Vidala Barcelona zaprezentowała w mediach społecznościowych kapitalną statystykę swojego zawodnika. Okazuje się, że 32-latek oddał 6 celnych strzałów w tym sezonie i za każdym razem trafiał do siatki.

Vidal nie jest zadowolony ze swojej pozycji w klubie. Zagrał w 15. ligowych meczach tego sezonu, ale tylko dwa razy w pełnym wymiarze czasowym. Co więcej, Chilijczyk niedawno pozwał Barcelonę za brak premii (czytaj TUTAJ). Zawodnik jest łączony z odejściem z klubu już zimą, a zainteresowanie jego osobą wykazuje Inter Mediolan.

Czy FC Barcelona powinna zatrzymać Arturo Vidala?