Premier League. Leicester City - Southampton FC: Jan Bednarek i spółka pokonali wicelidera

Trwa seria Southampton FC bez porażki. Tym razem zespół, którego zawodnikiem jest reprezentant Polski Jan Bednarek (rozegrał cały mecz), pokonał na wyjeździe wicelidera Premier League, Leicester City (2:1).

Tomasz Rosiński
Jan Bednarek Getty Images / Visionhaus / Na zdjęciu: Jan Bednarek
Ekipa z Leicester przystępowała do sobotniej konfrontacji w roli faworyta, ale musiała się mieć na baczności, bo Święci nie przegrali od pięciu spotkań biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki (4 zwycięstwa, 1 remis).

Od początku lepiej prezentowali się przyjezdni, którzy w 6. minucie powinni wyjść na prowadzenie. Jednakże pojedynek sam na sam z Kasperem Schmeichelem przegrał Danny Ings.

Po chwili ta niewykorzystana sytuacja zemściła się na zespole z Southampton, bo bramkę po szybkiej kontrze zdobył Dennis Praet, a piłkę jak na tacy wyłożył mu niezawodny Jamie Vardy.

Po chwili podrażnieni podopieczni Ralpha Hasenhuettla odpowiedzieli za sprawą Stuarta  Armstronga, który przymierzył po ziemi z narożnika pola karnego. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z rywali i wpadła do siatki. Asystę w tej akcji zaliczył Shane Long.

Piłkarze Southampton FC przeważali, a pod koniec pierwszej połowy wręcz oblężyli bramkę Leicester City. Jednak sporo szczęścia miał Schmeichel, gdyż Ings dwukrotnie obił aluminium i przed przerwą wynik na tablicy świetlnej nie uległ zmianie.

Od startu drugiej odsłony batalii odważnie atakowali Święci, którzy dopięli swego w 81. minucie. Wówczas Che Adams zagrał świetne, prostopadłe podanie do Danny'ego Ingsa, natomiast ten po chwili pokonał golkipera Lisów.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry goście mieli sporo szczęścia, bo do siatki trafił Jonny Evans, ale w momencie podania był na pozycji spalonej i sędzia gola nie uznał. Defensywa Southampton FC już nie dała się zaskoczyć i przyjezdni zdobyli dowieźli swoje prowadzenie o ostatniego gwizdka arbitra.