Sparingi. Pogoń Szczecin przegrała z Herthą. Wystąpił Paweł Cibicki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Szymon Górski / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Szczecin
Newspix / Szymon Górski / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Szczecin

Wcześnie stracona bramka zdecydowała o porażce 0:1 Pogoni Szczecin w sparingu z Herthą. Drużyna Kosty Runjaicia miała swoje szanse na odrobienie strat, ale była nieskuteczna.

Pogoń Szczecin utrzymuje kontakty z berlińskim klubem, z którym rywalizuje między innymi w młodzieżowym cyklu Baltic Sea Cup. Hertha wybrała przedstawiciela PKO Ekstraklasy na ostatniego przeciwnika w zimowej przerwie.

Z kolei dla szczecinian był to pierwszy sparing w okresie przygotowań. Drużyna radzi sobie już bez Adama Buksy i Ikera Guarrotxeny, którzy odeszli z klubu, a w niedzielę również bez kontuzjowanych Zvonimira Kozulja oraz Kamila Drygasa. Po raz pierwszy w barwach Pogoni prezentował się Paweł Cibicki, którego zakontraktowanie ogłoszono w niedzielę. Szwed wystąpił jako lewy pomocnik. Już w pierwszej połowie z boiska zszedł Igor Łasicki, który zderzył się głową z przeciwnikiem.

Hertha objęła prowadzenie w 11. minucie dzięki kontratakowi, ale po tym nie dominowała niepodzielnie i również Pogoń operowała piłką. W pierwszej połowie najlepszą szansę na wyrównanie zmarnował Srdjan Spiridonović. Po przerwie szczecinianie kontynuowali ataki, jednak Benedikt Zech główkował w słupek, a po uderzeniu Ricardo Nunesa gospodarzy uratowała interwencja bramkarza.

Detale z meczu zostały utajnione na życzenie Juergena Klinsmanna. Hertha jest na ostatniej prostej przygotowań do rundy wiosennej w Bundeslidze. Pierwszym jej przeciwnikiem będzie za tydzień Bayern Monachium. Stołeczny klub jest na 12. miejscu w tabeli z mniejszą przewagą nad strefą spadkową niż stratą do miejsc premiowanych awansem do europejskich pucharów.

16 stycznia Pogoń poleci na zgrupowanie do Turcji, podczas którego rozegra trzy mecze kontrolne.

Skład Pogoni: Dante Stipica (46' Jakub Bursztyn) - Jakub Bartkowski (46' David Stec), Benedikt Zech (75' Kacper Cichoń), Igor Łasicki (22' Konstantinos Triantafyllopoulos, 46' Kryspin Szcześniak), Ricardo Nunes (65' Michał Kwiecień) - Srdjan Spiridonović (46' Soufian Benyamina), Sebastian Kowalczyk (46' Marcin Listkowski), Damian Dąbrowski (65' Rafał Maćkowski), Kacper Smoliński (46' Tomas Podstawski), Paweł Cibicki (46' Santeri Hostikka) - Michalis Manias (46' Adam Frączczak)