Premier League. Oficjalnie. Jose Mourinho dopiął swego. Gedson Fernandes piłkarzem Tottenhamu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Gedson Fernandes
Getty Images / Na zdjęciu: Gedson Fernandes
zdjęcie autora artykułu

Gedson Fernades jest pierwszym transferem Tottenhamu za kadencji Jose Mourinho. Portugalczyk został wypożyczony z Benfiki Lizbona na 18 miesięcy. Londyńczycy mają opcję pierwokupu.

Maleją szanse na transfer Krzysztofa Piątka do Tottenhamu Hotspur. AC Milan nie zgodził się bowiem na wypożyczenie reprezentanta Polski do "Kogutów" (więcej TUTAJ). Takich oporów nie miała natomiast Benfica Lizbona, która szybko dogadała się z londyńczykami ws. Gedsona Fernandesa.

21-letni środkowy pomocnik w środę został oficjalnie zaprezentowany jako nowych gracz Tottenhamu. Jest wypożyczony na 18 miesięcy, a latem 2021 roku "Koguty" będą mogły wykupić go za 50 mln euro. Młodym Portugalczykiem interesowało się wiele klubów Premier League: Manchester United, West Ham czy Everton. Najlepszy w negocjacjach okazał się jednak Tottenham.

- Bardzo cieszę się, że mogę tutaj być. Zrealizuję swoje marzenie zagrania w wielkim klubie. Będę robił wszystko, aby dać z siebie jak najwięcej w każdym treningu i meczu Tottenhamu - podkreślił Ferndandes na oficjalnej stronie klubu.

Gedson świetnie operuje piłką, jest dostojnie grającą "8", która równie dobrze czuje się w kreacji co w destrukcji i twardej walki się nie boi. Warto podkreślić, że Fernandes występował w kadrze Portugalii praktycznie w każdej grupie wiekowej. W seniorskiej kadrze ma już na koncie dwa spotkania. Zobacz także: Zbigniew Boniek skrytykował polskie kluby

ZOBACZ WIDEO: Serie A. Odrodzenie Piotra Zielińskiego! "Bezapelacyjnie najlepszy w barwach Napoli"

Źródło artykułu: