Agent Krystiana Bielika zły na Derby. "Uważam, że to przetarcie nie miało sensu"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Lewis Storey / Na zdjęciu: Krystian Bielik
Getty Images / Lewis Storey / Na zdjęciu: Krystian Bielik
zdjęcie autora artykułu

- Uważam, że to poniedziałkowe przetarcie nie miało sensu - mówi Cezary Kucharski o wystawieniu przez Derby Krystiana Bielika w meczu drużyny do lat 23. Młody pomocnik zerwał w tym spotkaniu więzadła i wypadł z gry co najmniej na pół roku.

Bielik doznał ciężkiej kontuzji w poniedziałkowym meczu młodzieżowej drużyny Derby z rezerwami Tottehamu. Boisko opuścił na noszach już po osiemnastu minutach. Diagnoza lekarzy: zerwanie więzadła krzyżowe przednie w prawym kolanie.

Ojciec zawodnika obawiał się, że jego syn będzie musiał się leczyć od 9 do nawet 12 miesięcy. Lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski w rozmowie z serwisem Łączy Nas Piłka mówił o półrocznej przerwie.

Tak czy inaczej, 22-letniego pomocnika czeka długa i mozolna rehabilitacja. Jego występ na Euro 2020 jest mało prawdopodobny.

Agent Bielika Cezary Kucharski w rozmowie z serwisem Sport.pl nie ukrywa, że jest zły na Derby za oddelegowanie piłkarza do meczu rezerw. Reprezentant Polski wystąpił w nim, żeby podtrzymać rytm meczowy. W spotkaniu pierwszego zespołu zagrać nie mógł ze względu na czerwoną kartkę, którą otrzymał 30 grudnia w ligowym starciu z Charltonem.

- Krystian był szykowany na sobotni mecz z Hull. Spokojnie by sobie w nim poradził normalnie trenując. W spotkaniach młodszych zawodników, na niższym poziomie gra się zupełnie inaczej. Uważam, że te poniedziałkowe przetarcie nie miało sensu - powiedział Kucharski.

Bielik jest piłkarzem Derby County od sezonu 2019/2020. Do klubu trafił z Arsenalu, "Barany" zapłaciły za niego 10 milionów funtów. W Championship rozegrał w tym sezonie 21 meczów. Zbierał dobre recenzje, choć pod koniec roku miał kilka słabszych występów. Poprzedni rok był dla niego bardzo udany jeśli chodzi o reprezentację Polski. Błyszczał w mistrzostwach Europy U-21 we Włoszech, a jesienią selekcjoner Jerzy Brzęczek powoływał już do swojej drużyny. I Bielik bardzo dobrze spisywał się w meczach eliminacji Euro 2020 ze Słowenią, Austrią i Izraelem.

ZOBACZ WIDEO: Transfery. Milik i Piątek zmienią kluby już zimą? Są poważni chętni na polskich napastników

Źródło artykułu: