Puchar Włoch: AS Roma wygrała w Parmie. Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe

Lorenzo Pellegrini strzelił dwa gole i wprowadził AS Romę do ćwierćfinału Pucharu Włoch. Drużyna z Rzymu zwyciężyła 2:0 z Parmą Calcio 1913.

piłkarze AS Roma PAP/EPA / BARACCHI-CAMPANINI / Na zdjęciu: piłkarze AS Roma
Parma zagrała w niebiesko-żółtych pasiakach, które obecnie są jej wyjazdowymi strojami. Przypominają o wielkim zespole z przełomu wieków, który między innymi pięć razy awansował do finału Pucharu Włoch. Crociati to trzykrotni triumfatorzy tych rozgrywek, ale po ostatnim sukcesie w 2002 roku zaczęli odgrywać w nich coraz bardziej marginalne role. Nie zmieni się to w tym sezonie mimo chęci oraz atutu własnego boiska.

W pierwszej połowie podopieczni Roberto D'Aversy nie odstawali od przeciwnika z Rzymu, choć grali bez Bruno Alvesa, Gervinho, Dejana Kulusevskiego. Przez 45 minut AS Roma sprawdziła tylko jednym strzałem celnym Simone Colombiego. Ta część meczu potwierdziła mały kłopot rzymian w ofensywie. Od początku roku zdobyli jedną bramkę w dwóch występach i to z rzutu karnego.

Była nadzieja dla tego meczu. Poprzednie spotkanie na Stadio Ennio Tardini, które Parma wygrała 2:0 z Lecce, również było usypiające do przerwy, a nabrało rumieńców po niej.

Historia powtórzyła się. W drugiej połowie drużyny były groźniejsze, ale skuteczna tylko ta ze stolicy Włoch. W 49. minucie AS Roma wyszła na prowadzenie 1:0. Lorenzo Pellegrini wymienił podania z Nikolą Kaliniciem i perfekcyjnie przymierzył z kilkunastu metrów. Pod nieobecność Nicolo Zaniolo oraz Edina Dzeko kibice liczyli przede wszystkim na reprezentanta Włoch, a ten zadbał o wynik. W 76. minucie Pellegrini strzelił na 2:0 z rzutu karnego. Po przeciwnej stronie boiska największą szansę zmarnował Roberto Inglese.

AS Roma zagra w ćwierćfinale z Juventusem FC. Biorąc pod uwagę sytuację w tabeli Serie A, będzie to najciekawsza z par, ale w zasadzie we wszystkich zestawieniach nie ma oczywistego faworyta.

Parma Calcio 1913 - AS Roma 0:2 (0:0)
0:1 - Lorenzo Pellegrini 49'
0:2 - Lorenzo Pellegrini (k.) 76'

Parma: Simone Colombi - Vincent Laurini (64' Simone Iacoponi), Riccardo Gagliolo, Kastriot Dermaku, Giuseppe Pezzella - Jasmin Kurtić,, Matteo Scozzarella (70' Dejan Kulusevski), Antonino Barilla - Luca Siligardi, Andreas Cornelius (46' Roberto Inglese), Juraj Kucka.

Roma: Pau Lopez - Alessandro Florenzi (79' Bruno Peres), Gianluca Mancini, Chris Smalling, Aleksandar Kolarov - Bryan Cristante, Amadou Diawara - Cengiz Under, Lorenzo Pellegrini (85' Jordan Veretout), Diego Perotti (70' Justin Kluivert) - Nikola Kalinić.

Żółte kartki: Laurini, Dermaku (Parma) oraz Under, Pellegrini (Roma).

Sędzia: Luca Pairetto.