Bundesliga: Borussia M'gladbach zaczęła rok od porażki

W pierwszym tegorocznym meczu Bundesligi Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało na własnym stadionie Borussie M'gladbach 2:0. Gole dla gospodarzy strzelili Suat Serdar oraz Michael Gregoritsch.

Łukasz Witczyk
Stefan Lainer (z lewej) i Allesandro Schopf Getty Images / Jeroen Meuwsen/Soccrates / Na zdjęciu: Stefan Lainer (z lewej) i Allesandro Schopf
To nie był udany początek roku dla Borussii M'gladbach. Goście po świetnej rundzie jesiennej zajmowali drugie miejsce w tabeli Bundesligi i do lidera - RB Lipsk - tracili tylko punkt. W piątek mieli szansę na to, by awansować w ligowej tabeli na pierwszą lokatę. Górą było jednak Schalke 04 Gelsenkirchen, które zasygnalizowało, że też będzie się liczyć w wyścigu o mistrzowski tytuł.

W Gelsenkirchen do przerwy gole nie padły, ale obie drużyny miały szansę na to, by objąć prowadzenie. Już w 5. minucie bliski zdobycia bramki był Alassane Plea, lecz po jego strzale Markus Schubert przeniósł piłkę nad poprzeczką. Schalke odpowiedziało w 28. minucie, gdy Benito Raman znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek.

Po zmianie stron gospodarze szybko zdobyli gola. W 48. minucie Michael Gregoritsch dograł do Suata Serdara, a ten z osiemnastu metrów strzelił technicznie przy słupku. Golkiper Borussii nie miał szans na obronę. Borussia zaczęła atakować, a Schalke nastawiło się na grę z kontry. Ta taktyka przyniosła podwyższenie prowadzenia w 58. minucie. Akcję golem zwieńczył Gregoritsch.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Borussia M'gladbach 2:0 (0:0) 1:0 - Suat Serdar 48' 2:0 - Michael Gregoritsch 58'

Czy Borussia M'gladbach zdobędzie mistrzostwo Niemiec?