Serie A. Napoli - Fiorentina. Media: trzech Polaków od pierwszej minuty

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik (przy piłce) i Pedro Obiang

W sobotnim meczu Serie A SSC Napoli zagra u siebie z ACF Fiorentina. Od pierwszej minuty spotkania na boisku mamy oglądać polskich zawodników, czyli Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego i Bartłomieja Drągowskiego.

Gospodarze na domowe zwycięstwo w Serie A czekają od 19 października (2:0 z Hellasem Werona). Właśnie brak wygranych na swoim terenie sprawia, że SSC Napoli do tej pory zebrało tylko 24 punkty do tabeli, co jest najgorszym wynikiem na tym etapie sezonu od rozgrywek 2007/2008.

Na domiar złego sytuacja kadrowa w ekipie Gennaro Gattuso nie jest wymarzona. Kilku piłkarzy nadal nie dostało zielonego światła na grę po kontuzji, zawieszony jest z kolei Mario Rui. Do tego dopiero w połowie tygodnie zaczęli trenować nowi zawodnicy: Diego Demme i Stanislav Lobotka, których co najwyżej ujrzymy w ostatnich minutach drugiej połowy.

Jeśli chodzi o przewidywane składy, football-italia.net spekuluje, że od pierwszego gwizdka na boisku ujrzymy trzech Polaków: Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego po stronie SSC Napoli i Bartłomieja Drągowskiego w bramce ACF Fiorentina.

Prawdopodobne składy:

Napoli (4-3-3): Ospina; Di Lorenzo, Manolas, Luperto, Hysaj; Allan, Fabian, Zieliński; Callejon, Milik, Insigne.

Fiorentina (3-5-2): Drągowski; Milenkovic, Pezzella, Caceres; Lirola, Benassi, Pulgar, Castrovilli, Dalbert; Church, Cutrone.

Początek meczu Napoli - Fiorentina w sobotę o 20:45.

Zobacz też: Serie A. AC Milan - Udinese. Media: kluby pytają o Krzysztofa Piątka, ale nie składają ofert Transfery. Inter podbija stawkę za Eriksena. Piłkarz nalega na transfer