Bundesliga. "Złote dziecko futbolu!". Zobacz bramki Erlinga Halanda w debiucie w BVB

Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe z Augsburgiem (5:3) w meczu Bundesligi. Wymarzony debiut zanotował Erling Haland, który w dwadzieścia minut skompletował hat-tricka.

Piotr Bobakowski
Erling Braut Haaland PAP/EPA / TIMM SCHAMBERGER / Na zdjęciu: Erling Braut Haaland
Norweski napastnik Erling Haland został bohaterem Borussii Dortmund w wyjazdowym spotkaniu Bundesligi z FC Augsburg (5:3, więcej TUTAJ). BVB wygrało pojedynek na WWK Arenie, pomimo tego, że do 59. minuty goście przegrywali 1:3.

Trzy minuty wcześniej na boisku zameldował się 19-letni Haland, który zastąpił Łukasza Piszczka. Norweg zaliczył prawdziwe wejście smoka, zdobywając trzy bramki w dwadzieścia minut - w 59., 70., i 79. minucie.

"ZŁOTE DZIECKO FUTBOLU! Pierwszy strzał i pierwszy gol w Bundeslidze chwilę po wejściu na boisko! Erling Braut Haland debiutuje w BVB w wielkim stylu!" - skomentowano na twitterowym koncie telewizji Eleven Sports, gdzie zamieszczono wideo z bramkami w wykonaniu utalentowanego 19-latka.

ZOBACZ: Serie A. Media: Napoli chce pobić rekord transferowy za Erliga Haalanda >>

Reprezentant Norwegii jest wychowankiem akademii Bryne FK. Do Borussii przeszedł w zimowym oknie transferowym z Red Bull Salzburg za kwotę ok. 45 mln euro (więcej TUTAJ).