Premier League. Jan Bednarek najskuteczniejszym Polakiem

Jan Bednarek strzelił bramkę w meczu Premier League z Wolverhampton (2:3). Jest to rekordowe trafienie, jeśli chodzi o polskich piłkarzy w angielskiej ekstraklasie.

Piotr Bobakowski
Jan Bednarek Getty Images / Catherine Ivill / Staff / Na zdjęciu: Jan Bednarek
Piłkarze Southampton FC przegrali z Wolverhampton Wanderers (2:3) w meczu 23. kolejki Premier League. Ponad 31 tys. kibiców na St. Mary's Stadium przeżyło ogromny zawód. Gospodarze prowadzili w tym spotkaniu (2:0), ale ostatecznie to goście cieszyli się ze zdobycia trzech punktów (WIĘCEJ TUTAJ).

Wynik spotkania otworzył w 15. minucie Jan Bednarek, dla którego był to drugi gol w Premier League (pierwszą bramkę w lidze obrońca Świętych zdobył w sezonie 2017/18). Tym samym kadrowicz Jerzego Brzęczka z dwoma trafieniami został... najskuteczniejszym Polakiem w angielskiej ekstraklasie.

Do sobotniego meczu Bednarek razem z Robertem Warzychą (Everton) i Marcinem Wasilewskim (Leicester City) z jedną bramką na koncie otwierali klasyfikację najlepszych polskich strzelców w historii PL.

ZOBACZ: "Chciał pokazać Lewandowskiemu, że jest silny". Bednarek opowiada, co spotkało Hoejbjerga >>

Bednarek swojego pierwszego gola w Premier League strzelił w kwietniu 2018 r. przeciwko Chelsea FC. Co ciekawe, tamto spotkanie również zakończyło się porażką Southamptonu 2:3, chociaż jeszcze dwadzieścia minut przed końcem Święci prowadzili 2:0.