Puchar Francji: awans AS Monaco, Kamil Glik odpoczywał

AS Monaco w 1/8 finału Pucharu Francji. Faworyt bez trudu pokonał na wyjeździe znacznie niżej notowane Saint-Pryve Saint-Hilaire FC 3:1.

Szymon Mierzyński
Cesc Fabregas (z prawej) Getty Images / Jeroen Meuwsen/Soccrates / Na zdjęciu: Cesc Fabregas (z prawej)
Podopieczni Roberto Moreno rozstrzygnęli losy rywalizacji jeszcze przed przerwą, gdy dublet ustrzelił Keita Balde, jedno trafienie dołożył Wissam Ben Yedder i po 36 minutach było 0:3.

W drugiej połowie do przełomu nie doszło. 10. drużyna grupy C National 2 (czwarty poziom rozgrywkowy) zdobyła jedynie bramkę honorową.

Kamil Glik tym razem nie zagrał i spędził 90 minut na ławce rezerwowych.

->PKO Ekstraklasa: Lech Poznań rozpoczyna zgrupowanie w Turcji. Są absencje w kadrze

AS Monaco zwyciężyło 3:1 i awansowało do 1/8 finału Pucharu Francji, gdzie zmierzy się u siebie z AS Saint-Etienne.

Saint-Pryve Saint-Hilaire FC - AS Monaco 1:3 (0:3)
0:1 - Keita Balde 12'
0:2 - Keita Balde 29'
0:3 - Wissam Ben Yedder 36'
1:3 - Carnejy Antoine 83'