Sparing. PKO Ekstraklasa. Pierwszy remis Pogoni Szczecin. Paweł Cibicki zszedł z powodu urazu

Pogoń Szczecin zremisowała bezbramkowo z północnomacedońską Makedoniją Gorce Petrov. Już w pierwszej połowie zszedł z boiska Paweł Cibicki.

piłkarze Pogoni Szczecin Newspix / Szymon Górski / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Szczecin
W poprzednim meczu kontrolnym Pogoń Szczecin zwyciężyła 3:1 z rumuńską Universitateą Craiova, a do bramki trafili jej dotychczas nieskuteczni napastnicy Michalis Manias oraz Soufian Benyamina. We wtorek już żadnemu z podopiecznych Kosty Runjaicia nie udało się przedrzeć przez głęboko cofniętą obronę piątej siły ligi macedońskiej. W ataku pozycyjnym Pogoni było dużo niedokładności. Nieliczne sytuacje podbramkowe w pierwszej połowie zmarnowali Adam Frączczak i Kryspin Szcześniak.

Po przerwie przedstawiciel PKO Ekstraklasy zmienił ustawienie i zagrał trzema obrońcami, pięcioma pomocnikami oraz dwoma napastnikami. Pogoń odniosłaby drugie zwycięstwo w okresie przygotowań, gdyby choć minimalnie dokładniejsze uderzenie oddał Srdjan Spiridonović. Austriak trafił w słupek. Po podaniu Spiridonovicia szansę miał jeszcze Sebastian Kowalczyk, którego strzał z ostrego kąta odbił bramkarz.

Już w pierwszej połowie Paweł Cibicki zszedł z boiska z powodu urazu. Szwed jest dotychczas jedynym wzmocnieniem Pogoni przed rundą wiosenną i w Turcji stara się odbudować wysoką formę po półroczu, w którym występował sporadycznie w ADO Den Haag. Ewentualna przerwa w treningach może to utrudnić.

Pogoń zremisowała po raz pierwszy w okresie przygotowań po porażce 0:1 z Herthą oraz zwycięstwie 3:1 z Universitateą. W Belek zmierzy się jeszcze ze Sturmem Graz, a po powrocie ze zgrupowania do Polski z Wartą Poznań.

Pogoń Szczecin - Makedonija Gorce Petrov 0:0

Pogoń: Jakub Bursztyn (60' Jędrzej Grobelny) - Jakub Bartkowski (46' Benedikt Zech), Kryspin Szcześniak (75' Filip Balcewicz), Igor Łasicki (46' Mariusz Malec), Hubert Matynia (46' Ricardo Nunes), Tomas Podstawski (46' Damian Dąbrowski), Kacper Smoliński (60' Sebastian Kowalczyk), Marcin Listkowski (46' Srdjan Spiridonović), Paweł Cibicki (41' David Stec), Michał Kwiecień (46' Michalis Manias) Adam Frączczak (46' Soufian Benyamina)

Czy Pogoń Szczecin potrzebuje więcej wzmocnień przed rundą wiosenną?