Serie A. Brescia Calcio - AC Milan. Krzysztof Piątek znów poza "11" Rossonerich

Stefano Pioli konsekwentnie pomija Krzysztofa Piątka w ustalaniu "11" Milanu. Piątkowy mecz 21. kolejki Serie A z Brescią Calcio reprezentant Polski rozpocznie na ławce rezerwowych.

Maciej Kmita
Krzysztof Piątek Getty Images / Soccrates Images / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Stefano Pioli znów postawił od pierwszej minuty na duet napastników Zlatan Ibrahimović - Rafael Leao, a Krzysztof Piątek po raz trzeci z rzędu usiadł na ławce rezerwowych. W dwóch ostatnich meczach z Cagliari (2:0) i Udinese (3:2) "Il Pistolero" nie wszedł na boisko nawet na minutę - znalazł się w takiej sytuacji po raz pierwszy, odkąd w sezonie 2013/2014 zadebiutował w polskiej ekstraklasie jako 18-latek!

To jasny sygnał, że trener Pioli nie widzi dla niego miejsca w zespole. A przecież drogę Piątka do "11" Milanu wydłużył jeszcze dublet Ante Rebicia w ostatnim meczu. To po Chorwata, a nie Polaka, sięgnął Pioli w przerwie, gdy Rossoneri przegrywali z Udinese 0:1. Rebić odwdzięczył się za zaufanie, strzelając szybko gola na 1:1 i zdobywając zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry.