PKO Ekstraklasa. Sparing. Cracovia z pierwszym zwycięstwem

W trzecim sparingu w czasie przygotowań do rundy wiosennej Cracovia odniosła pierwsze zwycięstwo. W sobotę Pasy pokonały austriacki TSV Hartberg 3:2.
Maciej Kmita
piłkarze Cracovii Newspix / Rafał Rusek / Na zdjęciu: piłkarze Cracovii

Krakowianie, podobnie jak w poprzednich grach kontrolnych z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:3) i Partizanem Belgrad (1:1), musieli odrabiać straty.

W 18. minucie szósty zespół austriackiej Bundesligi prowadził 1:0 po golu Tobiasa Kainza, ale tym razem pościg Pasów był udany i po pierwszej połowie Cracovia prowadziła 3:1. Wyrównał po stałym fragmencie gry Ołeksij Dytiatjew, drugiego gola po kombinacyjnej akcji strzelił Sergiu Hanca, a przewagę krakowian tuż przed przerwą udokumentował Mateusz Wdowiak.

W pierwszej połowie Michał Probierz postawił na skład zbliżony do ligowej "11", a po zmianie stron szansę dostali gracze raczej rezerwowi. Drugi garnitur Cracovii nie roztrwonił bramkowej przewagi, ale na kwadrans przed końcem Austriakom udało się złapać kontakt.

Był to trzeci sparing Cracovii w czasie przygotowań do rundy wiosennej. Po porażce z Podbeskidziem (2:3) i remisiem z Partizanem krakowianie sięgnęli po zwycięstwo. Zwyżkę formy podopieczni Probierza będą mogli potwierdzić w kolejnym teście z Rapidem Wiedeń.

Cracovia - TSV Hartberg 3:2 (3:1)
0:1 - Kainz 18'
1:1 - Dytiatjew 25'
2:1 - Hanca 36'
3:1 - Wdowiak 42'

Skład Cracovii:

I połowa: Michal Pesković - Cornel Rapa, Michał Helik, Ołeksij Dytiatjew, Kamil Pestka - Sergiu Hanca, Janusz Gol, Florian Loshaj, Pelle van Amersfoort, Mateusz Wdowiak - Rafael Lopes.

II połowa: Lukas Hrosso - Diego Ferraresso, Milan Dimun, David Jablonsky, Michal Siplak - Tomas Vestenicky, Sylwester Lusiusz, Thiago, Michał Rakoczy, Rubio - Filip Piszczek (72' Daniel Pik).

Czy Cracovia zdobędzie mistrzostwo Polski?