Serie A. Torino - Atalanta. Josip Ilicić zdobył gola po strzale z połowy boiska. Zobacz niesamowitą bramkę (wideo)

Atalanta Bergamo rozniosła na wyjeździe Torino 7:0. Bohaterem spotkania był Josip Ilicić, który jedną z bramek zdobył po strzale z połowy boiska. Zobacz trafienie.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
Josip Ilicić strzelający gola z połowy boiska w meczu Torino - Atalanta w Serie A Twitter / Eleven Sports / Josip Ilicić strzelający gola z połowy boiska w meczu Torino - Atalanta w Serie A

To było show w wykonaniu Josipa Ilicicia i Atalanty Bergamo. Uczestnik 1/8 finału Ligi Mistrzów znów udowodnił, że zasługuje na miejsce w TOP 4 Serie A. Goście wygrali na boisku Torino FC 7:0, a cuda na boisku wyczyniał słoweński pomocnik (więcej o spotkaniu TUTAJ).

W 53. minucie jeden z piłkarzy gospodarzy zagrał tuż przy środkowej linii boiska ręką. Sędzia odgwizdał rzut wolny dla Atalanty, a bez zastanowienia z grubo ponad 40 metrów uderzył Ilicić. Bramkarz Salvatore Sirigu był wysunięty przed pole karne i nie zdołał odbić piłki zmierzającej tuż pod poprzeczkę.

Gol Ilicicia z połowy boiska:

"Majstersztyk", "niesamowity gol" - krzyczeli dziennikarze Eleven Sports, komentujący spotkanie. Była to bramka na 4:0 dla Atalanty. Chwilę później Ilicić skompletował hat-tricka.

Atalanta zajmuje piąte miejsce w Serie A i ma tyle samo punktów co czwarta AS Roma, którą w niedzielę czekają derby z Lazio. W 21. meczach klub z Lombardii zdobył aż 57 goli. Dla porównania, liderujący Juventus ma 39 bramek na koncie.

31-letni Ilicić w 17. spotkaniach zdobył 13 goli i miał 4 asysty. Pod względem bramek już wyrównał swoje najlepsze osiągnięcie z sezonu 2015/2016, gdy grał jeszcze w barwach Fiorentiny.