PKO Ekstraklasa. Sparing. Legia Warszawa przegrała z Kajratem Ałmaty. Wojskowi zmarnowali dwa rzuty karne

W piątym zimowym sparingu Legia Warszawa doznała pierwszej porażki. Pogromcą lidera PKO Ekstraklasy okazał się Kajrat Ałmaty (0:1). W pełnym emocji meczu Wojskowi zmarnowali dwa rzuty karne. Oba zespoły kończyły w osłabieniu.

Maciej Kmita
piłkarze Legii Warszawa Newspix / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
Na sobotę Legia zaplanowała z wicemistrzem Kazachstanu sparingowy dwumecz. Aleksandar Vuković swoim zwyczajem podzielił drużynę na dwie "11", ale w pierwszym, przedpołudniowym spotkaniu dał szansę głównie graczom drugiego planu.

Mimo to w pierwszej połowie legoniości nawiązali równorzędną walkę z Kajratem i stworzyli kilka sytuacji podbramkowych. Najlepszą okazję na strzelenie gola miał w 14. minucie Mateusz Wieteska. Obrońca, który w poprzednim sparingu skompletował hat-trick (!), zmarnował rzut karny, uderzając nad poprzeczką bramki.

Zamiast prowadzić, Legia do przerwy przegrywała. W 42. minucie Wojciecha Muzyka po zainicjowanej przez Konrada Wrzesińskiego kontrze pokonał Artur Szuszenaczew. Po przerwie Wojskowi znów wypracowali kilka okazji strzeleckich, ale marnowali je na potęgę. Nie udało im się zdobyć bramki nawet z rzutu karnego. Do drugiej "11" podszedł Walerian Gwilia, ale bramkarz Kajrata obronił jego uderzenie.

Na tym nie koniec emocji. Oba zespoły kończyły mecz zdekompletowane po masowej konfrontacji, do której doszło w 70. minucie. Po brzydkim faulu Szuszenaczewa na Pawle Stolarskim piłkarze rzucili się sobie do gardeł, a po opanowaniu sytuacji sędzia wyrzucił z boiska Szuszenaczewa i Williama Remy'ego.

Jacek Góralski, który przed kilkoma dniami podpisał kontrakt z Kajratem, nie pojawił się na boisku. Być może wystąpi w drugim sparingu z Legią, który rozpocznie się o godz. 15:30.

Legia Warszawa - Kajrat Ałmaty 0:1 (0:1)
0:1 - Szuszenaczew 42'

Skład Legii: Wojciech Muzyk (62' Cezary Miszta) - Paweł Stolarski, William Remy (62' Inaki Astiz), Mateusz Wieteska, Luis Rocha - Paweł Wszołek (56' Radosław Cielemęcki), Walerian Gwilia, Cafu, Mateusz Praszelik, Piotr Pyrdoł (66' William Remy) - Kacper Kostorz.