Puchar Anglii: mocny start i zwycięstwo Arsenalu FC z ACF Bournemouth

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Warren Little / Na zdjęciu: piłkarze Arsenalu FC
Getty Images / Warren Little / Na zdjęciu: piłkarze Arsenalu FC

W pierwszym kwadransie Arsenal FC objął prowadzenie, w drugim je podwoił i ostatecznie wygrał w Pucharze Anglii 2:1 z AFC Bournemouth.

W tym artykule dowiesz się o:

Nie był to mecz z licznymi celnymi strzałami. Odrobinę konkretniejszy, szczególnie w pierwszej połowie, był Arsenal FC. W 5. minucie Bukayo Saka dostał podanie w polu karnym od Gabriela Martinelliego, a czasu miał tyle, że dostojnie ułożył sobie piłkę na lewej stopie i przymierzył z ostrego kąta pod poprzeczkę. Obrońcy AFC Bournemouth kompletnie się pogubili, a jeden z nich jeszcze przez kilka sekund rozglądał się i nie mógł zrozumieć, dlaczego tak łatwo padła bramka.

W 27. minucie Bukayo Saka ponownie wykazał się. Po jego przyspieszeniu na lewym skrzydle oraz podaniu gola na 2:0 strzelił Eddie Nketiah. Bramkarz gospodarzy mógł tylko intuicyjnie wybrać róg, a że rzucił się w nieodpowiedni, został złapany na wykroku.

Arsenal FC miał niezłą zaliczkę i choć w drugiej połowie oddał inicjatywę, stracił gola na 1:2 dopiero w doliczonym czasie. Niedawno wprowadzony na boisko z ławki rezerwowych Sam Surridge pozbawił Emiliano Martineza czystego konta strzałem z bliska. Na jednym momencie radości gospodarzy się skończyło, wyrównać nie zdążyli, więc zadowoleni zeszli z boiska londyńczycy.

Stawką meczu był awans do najlepszej "16" Pucharu Anglii. W 1/8 finału Arsenal FC zmierzy się z Portsmouth.

AFC Bournemouth - Arsenal FC 1:2 (0:2) 0:1 - Bukayo Saka 5' 0:2 - Edward Nketiah 27'  1:2 - Sam Surridge 90'

Bournemouth: Mark Travers - Adam Smith, Steve Cook, Nathan Ake, Jack Simpson (76' Simon Francis) - Lewis Cook, Andrew Surman, Dan Gosling – Harry Wilson (76' Callum Wilson), Dominic Solanke (89' Sam Surridge), Ryan Fraser.

Arsenal: Emiliano Martinez - Hector Bellerin, Shkodran Mustafi (62' Rob Holding), Sokratis Papastathopoulos, Bukayo Saka - Matteo Guendouzi, Granit Xhaka - Nicolas Pepe (70' Dani Ceballos), Joseph Willock (90' Ainsley Maitland-Niles), Gabriel Martinelli - Edward Nketiah.

Żółte kartki: Wilson, Surridge (Bournemouth) oraz Xhaka (Arsenal).

Sędzia: Martin Atkinson.

Czy Arsenal FC awansuje do ćwierćfinału Pucharu Anglii?