Próbował zatrzymać dośrodkowanie Kamila Grosickiego. Zobacz akcję, w której ucierpiał Kamil Grabara

Kamil Grabara trafił do szpitala po zderzeniu z kolegą z drużyny we wtorkowym meczu Huddersfield z Hull. Na fanowskim profilu drugiego z klubów pokazano akcję, w której ucierpiał polski bramkarz.

Grzegorz Wojnarowski
Kamil Grabara Getty Images / Ben Early / Na zdjęciu: Kamil Grabara
Do przykrego zdarzenia doszło w 71. minucie spotkania meczu 29. kolejki The Championship. Próbując zatrzymać dośrodkowanie Kamila Grosickiego Grabara wpadł na obrońcę swojego zespołu Christophera Schindlera. Zderzył się z nim tak nieszczęśliwie, że stracił przytomność. Feralną akcję pokazano na jednym z fanowskich profili Hull City na Twitterze.

Członkowie sztabu medycznego Huddersfield udzielali Polakowi pomocy przez ponad 10 minut. Następnie 21-latek opuścił boisko na noszach, a zastąpił go Joel Coleman.

Grabarę znoszonego na noszach można zobaczyć w poniższym skrócie (od 1:40 do 1:48):

- To była paskudna sytuacja. Kamil był nieprzytomny przez przez pewien czas, nie jestem pewien jak długo. Nie wiedział gdzie jest, gdy odzyskał świadomość - powiedział po meczu trener Huddersfield Danny Cowley. - Pojechał do szpitala. Ma dobrą opiekę, mamy nadzieję, że szybko wróci do zdrowia.

- Nigdy nie chcesz widzieć takich sytuacji, a już zwłaszcza gdy dotyczą twoich młodych graczy - dodał Cowley.

Mecz zakończył się zwycięstwem Huddersfield 2:1. W tabeli Championship zespół Grabary zajmuj 19. miejsce (na 24 zespoły), drużyna Grosickiego jest 13.