The Championship: Bartosz Białkowski nie zatrzymał lidera, kontuzja Kamila Grabary

Wtorek w Anglii upłynął pod znakiem 29. kolejki The Championship. Millwall Bartosza Białkowskiego uległo Leeds United. Porażkę zanotowało też Derby County Krystiana Bielika. Z kolei w "polskim" meczu Hull City przegrało z Huddersfield Town.

Krzysztof Sędzicki
Bartosz Białkowski Getty Images / Action Foto Sport/NurPhoto / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski
Po trzech meczach bez wygranej przełamała się prowadząca w tabeli The Championship ekipa Leeds United, która pokonała u siebie Millwall, choć do przerwy przegrywała 0:2 po bramkach Shauna Hutchinsona w 4. i Jeda Wallace'a w 23. minucie. Po przerwie jednak gospodarze wrzucili wyższy bieg i trzy bramki zdobyli w niecałe dwadzieścia minut. Do bramki Bartosza Białkowskiego trafili Patrick Bamford (dwa razy) i Pablo Hernandez.

Pięć goli padło również w Luton, gdzie gospodarze podejmowali Derby County. W meczu z powodu kontuzji nie wziął udziału Krystian Bielik. Jego klubowy kolega Wayne Rooney otworzył wynik dopiero w 63. minucie. Chwilę później jednak Pelly Ruddock wyrównał, a po kolejnych sześciu minutach gospodarze prowadzili po trafieniu Donervona Danielsa. W 85. minucie Chris Martin pokonał Simona Slugę i zrobiło się 2:2, ale kilkadziesiąt sekund po tym zdarzeniu Jayden Bogle skierował piłkę do własnej siatki dając pierwsze od 7 grudnia zwycięstwo miejscowym.

Dramatyczny przebieg miało za to spotkanie "polskich" drużyn. Hull City z Kamilem Grosickim w wyjściowej jedenastce zmierzyło się z Huddersfield Town, w barwach którego między słupkami stanął Kamil Grabara. Goście objęli prowadzenie w 24. minucie po trafieniu Karlana Granta w 24. minucie.

W 66. minucie Richard Stearman golem samobójczym dał remis, a Grabara został ukarany żółtą kartką za dyskusje z arbitrem. Nieco ponad kwadrans później polski bramkarz doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu dokończenie meczu. Golkiper Huddersfierld wybiegł do piłki dośrodkowywanej na piąty metr i zderzył się z dwoma zawodnikami. Uraz okazał się na tyle groźny, że na ostatnie minuty zastąpić go musiał Joel Coleman.

Goście zdołali jednak z KC Stadium wywieźć trzy punkty. W szóstej minucie doliczonego czasu gry Steve Mounie trafił do siatki Tygrysów wykorzystując podanie Eliasa Kachungi. Huddersfield odniosło tym samym pierwsze zwycięstwo od trzech spotkań i przesunęło się na 19. miejsce w tabeli. Hull po trzeciej porażce z rzędu jest trzynaste.

Leeds United - Millwall FC 3:2 (0:2)
0:1 - Hutchinson 4'
0:2 - Wallace 23' - z karnego
1:2 - Bamford 48'
2:2 - Hernandez 62'
3:2 - Bamford 67'

Luton Town - Derby County 3:2 (0:0)
0:1 - Rooney 63'