Euro 2020. UEFA przypomniała fantastyczną paradę Łukasza Fabiańskiego (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / LUKASZ SKWIOT/CYFRASPORT / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
Newspix / LUKASZ SKWIOT/CYFRASPORT / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
zdjęcie autora artykułu

Łukasz Fabiański został doceniony przez twitterowy profil UEFA Euro 2020, gdzie zamieszczono wideo z interwencją polskiego bramkarza w meczu ze Szwajcarią na mistrzostwach Europy 2016.

Na oficjalnym koncie UEFA Euro 2020 na Twitterze przypomniano efektowną paradę Łukasza Fabiańskiego podczas meczu 1/8 finału Euro 2016 ze Szwajcarią. Reprezentacja Polski pokonała wówczas Helwetów (5:4 po konkursie rzutów karnych) i awansowała do ćwierćfinału turnieju we Francji.

W 73. minucie meczu Szwajcaria - Polska Fabiański końcami palców zdołał wybić piłkę zmierzającą w okienko bramki po uderzeniu z rzutu wolnego Ricardo Rodrigueza. Polski bramkarz swoją interwencją wzbudził podziw obserwatorów.

Zobacz wideo.

Przypomnijmy, że niespełna dwa tygodnie temu twitterowy profil UEFA poświęcony Euro 2020 pokazał najlepsze interwencje bramkarzy z poprzednich mistrzostw Europy. Na filmie znalazło się miejsce również dla Fabiańskiego. Polak został wówczas doceniony za świetną obronę strzału Toniego Kroosa w grupowym meczu z Niemcami (więcej TUTAJ).

ZOBACZ: Premier League. Łukasz Fabiański bardzo bliski powrotu. Może zagrać z Liverpoolem >>

Na Euro 2020 Biało-Czerwoni zagrają z Hiszpanią, Szwecją oraz zespołem, który wygra turniej barażowy (Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja lub Irlandia).

ZOBACZ WIDEO: Kapitalna forma Lewandowskiego. "Nadal istnieją rekordy, które Lewy może pobijać!"

Źródło artykułu: