Haiti i Honduras w ćwierćfinale: Podsumowanie meczów grupy B

Reprezentacje Hondurasu i Haiti są kolejnymi, które zagrają w ćwierćfinale Złotego Pucharu CONCACAF. Pierwsza z drużyn rozgromiła Grenadę, zwyciężając aż 4:0, w drugim starciu natomiast broniące trofeum i będące gospodarzem turnieju Stany Zjednoczone podzieliły się punktami z Haiti.

Adam Kiołbasa

Honduras do wywalczenia awansu potrzebował remisu i osiągnął swój cel. Wspomniana reprezentacja nie dała żadnych szans Grenadzie i już do przerwy po trafieniach Marta i Espinozy prowadziła różnicą dwóch goli. Po zmianie stron ekipa ta zdobyła kolejne dwie bramki, a na listę strzelców wpisali się: Valladares i Costly.

Haiti aby zakwalifikować się do ćwierćfinału, mogło przegrać z USA różnicą jednej bramki, a Stanom Zjednoczonym do zapewnienia sobie pierwszego miejsce w grupie wystarczał remis i właśnie takim rozstrzygnięciem zakończyła się ta rywalizacja. Gospodarz turnieju prowadził już od 6. minuty, kiedy to Arnaud strzelił bramkę. Zaraz po zmianie stron do wyrównania doprowadził Sirin, a w 49. Haiti prowadziło po golu Chery’ego. USA zapewniło sobie pierwsze miejsce w grupie w samej końcówce rywalizacji, kiedy to na 2:2 trafił Holden.

Tym samym znamy już siedem drużyn, które zagrają w 1/4 finału, a mowa to o: Gwadelupie, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Kostaryce, Meksyku, Hondurasie i Haiti.

Grupę B na pierwszym miejscu ukończyło USA, na drugim Honduras, na trzecim Haiti, a na ostatnim Grenada. Pierwsze trzy zespoły zakwalifikowały się do ćwierćfinału, a trzeci dlatego, że okazał się lepszy co najmniej od jednego z konkurentów zajmującego tą pozycję.

Nadal nie wiadomo, czy stawkę ćwierćfinalistów uzupełni Panama, czy też Salwador. Jeśli pierwsza z reprezentacji odniesie zwycięstwo, wówczas czekający na rozstrzygnięcia w grupie C Salwador pojedzie do domu, w każdym innym wypadku to Panama odpadnie.

Honduras - Grenada 4:0 (2:0)