Sparing. Jagiellonia Białystok przegrała z Wolfsberger AC, Ognjen Mudrinski spudłował karnego (wideo)

Jagiellonia Białystok przegrała 2:3 (0:1) z austriackim Wolfsberger AC na zakończenie obozu przygotowawczego w tureckim Belek. Wynik mógł być lepszy, ale Ognjen Mudrinski nie wykorzystał rzutu karnego w końcówce.

Kuba Cimoszko
drużyna Jagiellonii Białystok WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: drużyna Jagiellonii Białystok
Zwycięstwo, 2 remisy i porażka - z takim bilansem meczów sparingowych wróci do kraju Jagiellonia Białystok. Na zakończenie obozu przygotowawczego w tureckim Belek jej piłkarze ulegli bowiem Wolfsbergerowi AC, który m.in. uczestniczył w fazie grupowej obecnej Ligi Europy.

Mecz był toczony na niezłym poziomie, nie brakowało ciekawych sytuacji i goli. Wynik otworzył w końcówce pierwszej połowy Michael Liendl, bez problemu wykorzystując rzut karny. Podwyższył po nieco ponad godzinie gry Shon Weissman, także pewnie strzelając z jedenastu metrów. Ten sam zawodnik strzelił też zresztą zwycięskiego gola w 72. minucie. W międzyczasie dwukrotnie trafiła jednak Jaga. Najpierw bramkę kontaktową po ładnym dryblingu zdobył Bartosz Bida, a później wyrównał Karol Struski.

Białostoczanie tego starcia przegrać nie musieli, ale zdecydował brak skuteczności. Szczególnie żałować mogą niewykorzystanej "jedenastki" przy stanie 2:3 przez Ognjena Mudrinskiego, który uderzył bardzo mocno i niecelnie.

W końcówce meczu doszło do kilku ostrych ataków piłkarzy Wolfsbergera na graczach Jagiellonii. Jeden z nich otrzymał czerwoną kartkę za atak łokciem na Mile Savkovicia, a na boisku doszło do małej awantury.

Warto również zaznaczyć, że trener Iwajło Petew był ogólnie zadowolony z postawy swoich podopiecznych. - Uważam, że zagraliśmy dobry mecz. Przeciwnik był silniejszy niż Viitorul, Ballakani czy Dnipro. Pokazaliśmy jakość. Nie jestem szczęśliwy z tego, że straciliśmy 3 gole w taki sposób - powiedział dla oficjalnej strony internetowej klubu, przy okazji chwaląc ich za pracę wykonaną od startu przygotowań.

Jagiellonia zacznie rundę wiosenną od wyjazdowego meczu z Wisłą Kraków, który zaplanowano na 8 lutego.

Jagiellonia Białystok - Wolfsberger AC 2:3 (0:1)
0:1 - Michael Liendl (k.) 43'
0:2 - Shon Weissman (k.) 63'
1:2 - Bartosz Bida 64'
2:2 - Karol Struski 70'
2:3 - Shon Weissman 72'

Jagiellonia Białystok: Dejan Iliew (71' Damian Węglarz) - Jakub Wójcicki, Wojciech Błyszko, Dawid Szymonowicz, Bodvar Bodvarsson (82' Bartłomiej Wdowik) - Przemysław Mystkowski (75' Mikołaj Nawrocki), Taras Romanczuk (66' Ołeh Horin) - Martin Kostal (58' Ognjen Mudrinski), Jesus Imaz (58' Karol Struski), Juan Camara (63' Mile Savković) - Bartosz Bida (82' Krzysztof Toporkiewicz).

W 78. minucie Ognjen Mudrinski nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).