Scottish Premiership. Patryk Klimala o krok od gola w debiucie

Celtic Glasgow pokonał 3:0 (3:0) St. Johnstone w wyjazdowym meczu 17. kolejki Scottish Premiership. Debiut ligowy zaliczył Patryk Klimala, który pojawił się na ostatnie minuty i był bliski pierwszego trafienia w barwach nowego klubu.

Kuba Cimoszko
Patryk Klimala Instagram / Celtic Glasgow / Na zdjęciu: Patryk Klimala
Polski napastnik wszedł na boisko w 82. minucie starcia, zmieniając Odsonne'a Edouarda. Po kilku chwilach był o krok od zdobycia bramki, ale zabrakło mu kilku centymetrów, aby przeciąć mocne wstrzelenie piłki na długi słupek przez Grega Taylora po szybkim kontrataku zespołu z Glasgow.

Był to drugi występ Klimali w barwach Celtiku. Debiut zaliczył w meczu Pucharu Szkocji z Partick Thistle FC (2:1), a późniejsze 2 mecze ligowe (z Kilmanrock i Ross County - przyp. red.) obejrzał z ławki rezerwowych.

Warto zaznaczyć, że aktualni mistrzowie Szkocji rozstrzygnęli spotkanie z St. Johnstone jeszcze przed upływem pół godziny gry. Dzięki wygranej zachowali zaś 5-punktową przewagę w tabeli nad zajmującym drugą pozycję Rangers FC (wygrali 2:0 z Ross County - przyp. red.).

St. Johnstone - Celtic Glasgow 0:3 (0:3)
0:1 - Olivier Ntcham 6'
0:2 - James Forrest 20'
0:3 - Leigh Griffiths 26'