Ligue 1. Paris Saint-Germain - Montpellier. Neymar dostał kartkę za ośmieszanie rywali. Potem pokłócił się z sędzią

Sędzia w pewnym momencie uznał, że Neymar ośmiesza przeciwnika, a chwilę później pokazał mu żółtą kartkę. To zdenerwowało brazylijskiego gwiazdora. W efekcie doszło do sprzeczki.

Robert Czykiel
Neymar PAP/EPA / Julien de Rosa / Na zdjęciu: Neymar
Dużo działo się w sobotnim meczu Paris Saint-Germain - Montpellier we francuskiej Ligue 1. Goście od 17. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce. Mistrz Francji bez problemu to wykorzystał, wygrywając 5:0. Nie zabrakło jednak kontrowersyjnej sytuacji.

Ligue 1. PSG - Montpellier. Neymar w koszulce Kobego Bryanta (foto) >>

Chodzi o zachowanie Neymara w pierwszej połowie. W pewnym momencie postanowił ośmieszać rywala, przerzucając nad nim piłkę. To jednak nie spodobało się sędziemu.

Jerome Brisard uznał, że Brazylijczyk zachowuje się prowokacyjnie. Najpierw go ostrzegł, a gdy piłkarz zaczął się wykłócać, to ukarał go żółtą kartką za niesportowe zachowanie. 27-latek nie krył zdziwienia. Do sprawy wrócił w przerwie, gdy spotkał arbitra w tunelu prowadzącym do szatni.

- Gram w piłkę nożną, a on pokazuje mi żółtą kartkę! Powiedz mu, że nie może tego zrobić - mówił Neymar do swojego kolegi Marco Verrattiego.

Ligue 1. Zwrot ws. Neymara. Brazylijczyk chce zostać w Paris Saint-Germain >>

Sędzia kazał się uspokoić Neymarowi. Następnie poprosił go, by mówił do niego w języku francuskim. Wtedy piłkarz tylko odpowiedział brzydkim słowem i wściekły, skierował się do szatni.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Neymar słusznie został ukarany żółtą kartką?