La Liga: 17-latek z Barcelony pobił rekord! Pomógł mu w tym sam Leo Messi

Ansu Fati stał się najmłodszym (17 lat i 94 dni) piłkarzem w historii ligi hiszpańskiej, który zdobył więcej niż jedną bramkę w jednym meczu. Mało tego! Potrzebował na to niespełna dwóch minut.

Marek Bobakowski
Leo Messi i Ansu Fati Getty Images / Tim Clayton / Na zdjęciu: Leo Messi i Ansu Fati
FC Barcelona pokonała 2:1 Levante UD w 22. kolejce La Liga (relację przeczytasz TUTAJ >>). Dzięki temu Katalończycy nie zwiększyli straty do lidera tabeli - Realu Madryt. Nadal tracą zaledwie trzy punkty.

Bohaterem spotkanie okazał się młodziutki Ansu Fati. Hiszpański piłkarz zupełnie nieoczekiwanie zapisał się w historii. Dzięki dwóm asystom Lionela Messiego urodzony w Gwinea Bissau piłkarz został najmłodszym, który zdobył w jednym meczu La Liga więcej niż jedną bramkę.

Zobacz.

Fati dokonał tego mając zaledwie 17 lat i 94 dni. Mało tego. Zrobił to w niewiarygodnie krótkim czasie. Pierwszą bramkę zdobył w 29 minucie i 18 sekundzie, a drugą - dokładnie w 31 minucie. Oba trafienia dzieliło więc zaledwie 102 sekundy.

Grafika za SofaScore.com:
Dla Fatiego to jest kolejny dowód na świetny sezon, który właśnie rozgrywa. Młodzieniec dołączył do kadry pierwszego zespołu Barcelony właśnie przed tym sezonem. Zdążył już rozegrać 13 spotkań ligowych, w których strzelił 4 bramki.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Ansu Fati wywalczy miejsce w pierwszym składzie Barcelony?