Premier League. Tottenham Hotspur - Manchester City. Guardiola zamknął swoich piłkarzy w szatni

Manchester City ma już tylko matematyczne szanse na obronę mistrzostwa Anglii. W niedzielę The Citizens mieli wiele okazji, ale przegrali na wyjeździe z Tottenhamem Hotspur 0:2. Po meczu Pep Guardiola zamknął swoich piłkarzy w szatni.

Szymon Łożyński
Pep Guardiola Getty Images / Tom Flathers/Manchester City FC / Na zdjęciu: Pep Guardiola
Według portalu express.co.uk drużyna Manchesteru City była zamknięta w szatni przez około 45 minut. W tym czasie Pep Guardiola najprawdopodobniej odbył ze swoimi podopiecznymi długą rozmowę.

Publicznie Hiszpan nie miał nic do zarzucenia swoim graczom po niedzielnym spotkaniu w Londynie. - Jak mogę być krytyczny wobec zespołu po takim występie? - pytał Guardiola przed kamerami Sky Sports, dodając: - Po takim meczu byłoby dużym błędem mówienie, że zagrali źle.

W szatni szkoleniowiec mógł mieć jednak pretensje do swoich graczy za niewykorzystanie wielu okazji. Goście powinni w tym meczu zdobyć co najmniej jedną bramkę. W 40. minucie gola z rzutu karnego nie strzelił jednak Ilkay Gundogan. Jego strzał obroni Hugo Lloris. Później Sergio Aguero trafił w słupek.

Bardziej skuteczni byli gospodarze. Po bramkach Stevena Bergwijna i Heung-Min Sona Tottenham Hotspur wygrał 2:0 i zbliżył się do miejsca w pierwszej czwórce Premier League, gwarantującego Ligę Mistrzów (relacja TUTAJ).

Z kolei City po niedzielnej porażce mają już tylko matematyczne szanse na obronę tytułu. Do prowadzącego Liverpoolu podopieczni Pepa Guardioli tracą 22 punkty. The Reds potrzebują zaledwie sześciu zwycięstw w 13 spotkaniach, by zapewnić sobie mistrzostwo Anglii.